ROZVÍJÍME VZTAH K HUDBĚ

HUDEBNÍ CHVILKY NA CHODBĚ

"TRUBKOHRANÍ" Boomwhackers (barevné trubky)
HUDEBNÍ CHVILKA NA CHODBĚ
31.05.2022 - chodba v 1. patře

HUDEBNÍ CHVILKA NA CHODBĚ
13.04.2022 - chodba ve 2. patře

VÁNOČNÍ HUDEBNÍ CHVILKA, 21.12.2021
Video z vystoupení 5.C a DFS Trávníček.

FOLKLORNÍ SOUBOR DFS TRÁVNÍČEK

Možná už jste si všimli, že se u nás v posledních letech při akcích školy a různých příležitostech, nejen v naší škole,  objevují  děti v hanáckých krojích. Jsou to členové  našeho dětského hanáckého tanečního souboru „ Trávníček “, který na naší škole pracuje od roku 2005. Cílem našeho souboru je připomenout, interpretovat  a přispět svou měrou k zachování  kulturních  tradic našeho města a regionu Haná. Vždyť nemálo z nás o folklórních tradicích  našeho regionu téměř nic nevědělo.

Více o historii i aktuální činnosti Trávníčku najdete na jeho webu zde.

FOTKY Z TRADIČNÍHO "VYNÁŠENÍ SMRTKY" - DFS TRÁVNÍČEK, NE 03.04.2022

"Smrt plave po vodě, nové léto k nám jede..."
I když podle počasí to tak zatím nevypadá, ale snad se dětem z našeho Dětského folklorního souboru Trávníček podařilo léto přivolat. Na to, jak takové vynášení Smrtky (zimy) a vítání jara vypadá, se můžete podívat na fotkách. Snad se všem, kteří se k našim dětem cestou přidali a sledovali, jak Smrtka končí v Bečvě, tato folklorní tradice líbila...

NETRADIČNÍ HUDEBNÍ NÁSTROJE

Spojením ekologie a hudby je výroba netradičních hudebních nástrojů z recyklovatelného odpadu - a následné hudební vystoupení.

"HUDEBNÍ ČAS"

5.C