Školní vzdělávací program "S TRÁVNÍKEM MÁŠ PRO ŽIVOT ZELENOU"

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOLY VE ŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH

Úspěchy našich žáků ve školních i mimoškolních soutěží najdete zde.

NĚCO Z HISTORIE ŠKOLY

"Budova školy byla postavena v rámci obytného souboru Šířava III, s označením ZDŠ č. 1 v roce 1976. Projektantem školy byl ing. arch. Chmiel z projektové kanceláře Stavoprojekt Ostrava. Škola byla projektována jako dvaceti čtyř třídní školní budova s šesti odbornými učebnami a šesti odděleními školní družiny s plánovanou kapacitou 768 žáků. Předpokládala se naplněnost tříd 32 žáků na jednu školní třídu.
1. 1. 1977 byl jmenován ředitelem školy Zdeněk Hotařík (vynikající organizátor), který připravoval školu na zahájení výuky ke dni 1. září 1977.
1. září 1977 byla do nové budovy kompletně přemístěna ZDŠ Malá Dlážka a je zahájena pravidelná výuka, které předcházelo slavnostní otevření s nastoupenými žáky v pionýrských krojích, učiteli, představiteli města Přerova a stranickými představiteli města a okresu. Nechybělo ani slavnostní přestřižení pásky..."

Pokud vás historie školy zajímá více, podívejte se na publikaci, kterou jsme vydali ke 40. výročí otevření školy - najdete ji zde.