ROZVÍJÍME INFORMATICKÉ MYŠLENÍ

NAŠI PRVŇÁČCI SE UČÍ PROGRAMOVAT

Programování se stává součástí výuky na základních školách, a to už na prvním stupni. Naši prvňáčci už dnes pracují s Bee botem – jednoduchou programovatelnou pomůckou, která slouží k výuce základů programování, informatiky a matematiky, ale své uplatnění najde i v ostatních předmětech. Při práci s Bee boty dochází k rozvoji informatického myšlení dětí, rozvíjí se logické myšlení, prostorové vnímání a představivost. Děti spolupracují ve skupině, vzájemně se učí, zkoušejí pracovat i samostatně. Práci s Bee boty zařazujeme napříč vyučovacími předměty. Děti tyto činnosti prožívají jako hru, ale ve skutečnosti se učí orientovat se v prostoru, rozvíjejí pravolevou orientaci, abstraktní i logické myšlení.

PROGRAMOVÁNÍ BEEBOTŮ

PRÁCE S TABLETY