ROZVÍJÍME POHYBOVÉ SCHOPNOSTI

JSME ÚSPĚŠNÍ VE FLORBALE

Žáci druhého stupně reprezentovali školu v Okrskových a Okresních kolech ve florbalu.

Mladší žákyně se umístily na krásném 2. místě. Jelikož se jednalo o okresní kolo, dále postupovalo pouze vítězné družstvo. Mladší žáci se umístili na pěkném 4. místě. Starší žákyně se umístily na 6. místě.

Starší žáci se stali vítězi Okrskového kola a z 1. místa postupili do Okresního kola, kde poměřili síly s žáky Přerovska a Hranicka. V okresním turnaji se utkalo pět základních škol z okresu Přerov. Naši chlapci vyhráli všechna utkání a z 1. místa postupují do Krajského kola florbalu.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy

MÁME ÚSPĚCHY V PŘESPOLNÍM BĚHU

Naše děvčata byla druhá v Olomouckém kraji! Starší žákyně zanechaly skvělou stopu i v Krajském kole přespolního běhu v Jeseníku. Oproti Okresnímu kolu, kde se běžela trať s téměř nulovým převýšením, nyní se naše závodnice musely vypořádat s kopcovitý terénem a musíme uznat, že si vedly opravdu skvěle. Ve velké konkurenci jsme se umístili na krásném 2. místě z celého Olomouckého kraje v kategorii dívek 8.- 9. tříd.

Obrovská gratulace patří všem děvčatům a dekujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Okresní kolo v přespolním běhu

V úterý 5.10.2021 jsme se zúčastnili Přespolního běhu pro 2. stupeň, který se konal ve Všechovicích. Naše škola závodila v kategoriích starších a mladších žáků a starších žákyň a soupeřila s dalšími 8-9 školami. Vítězné družstvo v každé kategorii postoupilo do Krajského kola. Starší žákyně ve složení obsadily skvělé 1. místo a postoupily do Krajského kola, kde změří síly s nejlepšími školami z Olomouckého kraje. Mladší a starší žáci obsadili krásné 2. místo.

LYŽAŘSKÉ KURZY

BRUSLENÍ

ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA

CVIČENÍ S PADÁKEM

RANNÍ JÓGA PRO DĚTI

DLOUHODOBĚ U NÁS FUNGUJÍ TURISTICKÉ KROUŽKY

Turistické kroužky patří k naší škole již dlouhou dobu. Každý rok je v nabídce zájmových kroužků "turisťák" pro nejrůznější věkové skupiny. Víkendové výlety turistických kroužků jsou pokaždé pro všechny účastníky zážitkem.

FOLKLORNÍ SOUBOR DFS TRÁVNÍČEK

Možná už jste si všimli, že se u nás v posledních letech při akcích školy a různých příležitostech, nejen v naší škole, objevují děti v hanáckých krojích. Jsou to členové našeho dětského hanáckého tanečního souboru „ Trávníček “, který na naší škole pracuje od roku 2005. Cílem našeho souboru je připomenout, interpretovat a přispět svou měrou k zachování kulturních tradic našeho města a regionu Haná. Vždyť nemálo z nás o folklórních tradicích našeho regionu téměř nic nevědělo.

Více o historii i aktuální činnosti Trávníčku najdete na jeho webu zde.