ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOLY VE ŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH

ŠKOLNÍ ROK 2022/23

ŠTAFETOVÝ BĚH 1. - 5. TŘÍD

Okresní kolo Štafetového poháru se konalo v Hranicích. Naše škola závodila s dalšími čtyřmi základními školami. Běžela se štafeta 8x 100 m 1.-3. tříd, 8x 100 m 4.-5. tříd a smíšená štafeta 1.-5. tříd na 8x 200 m.

Ve štafetě na 8x 100 m 1. – 3. tříd jsme obsadili těsně 2. místo.

Ve štafetě na 8x 100 m 4. – 5. tříd jsme obsadili 1. místo.

Ve smíšené štafetě na 8x 200 m jsme obsadili 1. místo.

V celkovém vyhodnocení závodů, kdy se sčítali časy všech štafet jsme obsadili skvělé 1. místo, což znamenalo postup do Krajského kola.

 

V Krajském kole jsme závodili v Olomouci. Zde už byl výběr nejlepších patnácti škol z celého Olomouckého kraje. Ve velké konkurenci jsme předvedli opět skvělé výkony. Po odběhnutí všech štafet jsme se umístili na krásném 7. místě v Olomouckém kraji.

Reprezentanti: Hrabčák Jakub, Šimek Ladislav, Zahradník Filip, Krčma Michal, Skácelová Sofie, Novotná Eliška, Jančeková Antonie, Floreková Mia, Koňařík David, Chatrný Filip, Krčma Filip, Kropáč Alfréd, Šimková Klaudie, Čespivová Karolína, Pospíšilíková Eva, Cieslerová Adéla

 

Gratulujeme všem reprezentantům naší školy ke skvělým výsledkům a děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci naší školy

Mgr. Michal Zimčík a Mgr. Simona Válková

FLORBAL - KRAJSKÉ KOLO

Do Krajského kola konaného v Jeseníku postoupili naši žáci 8. – 9. tříd a žákyně 6. – 7. tříd. Oba turnaje se konaly v odlišný den, zároveň se obou turnajů zúčastnilo pět nejlepších škol z pěti okresů.
Starší žáci byli blízko postupu do kvalifikace na republikové finále. Jedna prohra a dvě výhry, takové bylo počínání našich florbalistů před posledním utkání, které bylo rozhodující a v případě výhry i znamenající postup. V posledním utkání bohužel chlapci pouze remizovali, i přes větší dominanci ve hře a nespočet gólových příležitostí. Obsadili tak krásné 2. místo v Olomouckém kraji.
Mladší žákyně hrály velmi vyrovnaný turnaj. Většina utkání skončila jedno gólovým rozdílem. Tři prohraná utkání a jedno vyhrané znamenalo pěkné 4. místo v Olomouckém kraji.

Reprezentanti:
Starší žáci – Dulovec Roman, Bittner Filip, Škuta Nikolas, Ondrůšek Josef, Juráček Dominik, Gebauer Lukáš, Vrána Pavel, Svozil Štěpán
Mladší žákyně – Rajnochová Lucie, Vlčková Barbora, Plhalová Marie, Fuksová Dominika, Koldová Ema, Hostášková Eliška, Nováková Monika, Tichá Lucie, Němcová Veronika, Beranová Markéta
Gratulujeme všem reprezentantům naší školy ke skvělým výsledkům a děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci naší školy
Mgr. Michal Zimčík

MC DONALDS CUP - OKRSKOVÉ, OKRESNÍ A KRAJSKÉ KOLO

Turnaj McDonalds Cup se pořádá pro první stupeň základních škol. Jedná se o každoroční svátek fotbalu pro malé fotbalisty a fotbalistky a naše škola byla u toho. Turnaje jsme se zúčastnili ve dvou kategoriích 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. První kolo turnaje bylo Okrskové za účasti základních škol z Přerova a blízkého okolí. V Okrskovém kole postupovaly tři nejlepší školy do kola Okresního, což se podařilo na výbornou oběma kategoriím.
Mladší kategorie se v Okrskovém kole umístila na 2. místě a postoupila do Okresního kola.
Starší kategorie se v Okrskovém kole umístila na 3. místě a postoupila do Okresního kola.

V Okresním kole turnaje se setkalo pět postupujících škol v každé kategorii z Přerovska a Hranicka. Opět se dalo postoupit do kola Krajského, kam ovšem postupovala už nejlepší škola z každé kategorie.
Mladší kategorie se po velmi dobrém a bojovném výkonu ve všech utkáních umístila na konečném 3.místě. Na postup to nes
Starší kategorie ovládla celý turnaj a umístila se na 1. místě. Senzačně si tak zajistila postup do Krajského kola.

Krajské kolo se konalo v Šumperku za přítomnosti nejlepších postupujících škol z pěti okresů Olomouckého Kraje. Do turnaje jsme vstoupili velmi dobře výhrou nad okresem Jeseník, další utkání jsme prohráli s okresem Šumperka, ve třetím utkání jsme opět vyhráli s okresem Prostějova a v posledním utkání jsme nastoupili proti favoritovi skupiny z okresu Olomouc školy Heyrovského. Po velmi vydařeném výkonu proti favoritovi jsme bohužel prohráli a s konečnou bilancí 2 výhry a 2 prohry jsme obsadili krásné 3. místo v Olomouckém kraji.

Reprezentanti:
Mladší kategorie: Hrabal Jakub, Hübner Hugo, Klein Sebastián, Pink Matyáš, Skyva Šimon, Reisig Juraj, Zahradník Filip, Hejda Ondřej
Starší kategorie: Hilbert Michal, Doležel Jan, Kolda Matyáš, Metelka Jakub, Pluháček Jakub, Kropáč Alfréd, Špalek Matias, Metelka David, Tesař Tobiáš, Štraus Radim, Maláska Tadeáš, Hradílek Jakub,
Gratulujeme všem reprezentantům naší školy ke skvělým výsledkům a děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci naší školy
Mgr. Michal Zimčík

BASKETBAL - OKRESNÍ KOLO

Okresní kolo v basketbalu se konalo v Hranicích. Jednalo se o turnaj starších žáků a žákyň (8. – 9. třída). Hrálo se systémem 3 na 3 tzv. street basketball. Turnaj jsme přihlásili jak v chlapecké kategorii, tak i v dívčí kategorii.

Starší žákyně se utkaly pouze se dvěma školami z Hranic. V obou utkáních byly naše reprezentantky vyrovnanými soupeřkami. V obou utkáních se žákyně dostaly do nastaveného času po vyrovnané základní části, kde se štěstí otočilo na stranu soupeřek. Rozdílem jednoho bodu v prvním utkání a dvou bodů v druhém utkání žákyně smolně prohrály obě klání. Konečným výsledkem tedy bylo 3. místo.

Do turnaje starších žáků se přihlásilo devět škol. V základní skupině proti školám Svisle a Gymnázia Hranice nastoupili chlapci ve výborné formě a obě utkání vyhráli. To znamenalo postup do finálové skupiny o 1.-3. místo. I v této skupině naši reprezentanti nenašli vyrovnaného soupeře a dvěma výhrami ovládli celkově celý turnaj a zaslouženě obsadili 1. místo, znamenající postup do Krajského kola.

Reprezentantky a reprezentanti:
Starší žákyně: Bulová Kateřina, Urbánková Nela, Valášková Nikol
Starší žáci: Kadeřábek Filip, Lutonský Jan, Novotný Filip, Svozil Štěpán
Gratulujeme všem reprezentantům naší školy ke skvělým výsledkům a děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci naší školy
Mgr. Michal Zimčík

BLAHOPŘEJEME NAŠIM ŽÁKŮM K VÍTĚZSTVÍ V TURNAJI VE VYBÍJENÉ
A K POSTUPU DO KRAJSKÉHO KOLA!

Ve středu 10. 05. 2023 se na ZŠ Svisle konalo okrskové kolo Turnaje ve vybíjené pro žáky 4. a 5. tříd a v úterý 16. 05. 2023 se na stejném místě se konalo i okresní kolo turnaje. V obou kolech naši žáci zvítězili a zajistili si tak postup do krajského kola, které se koná ve středu 24. 05.2023 v Prostějově.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. A přejeme hodně štěstí v krajském kole!

PROBĚHLA ŠKOLNÍ KOLA DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY
A OLYMPIÁDY V ČJ

Školní kolo Dějepisné olympiády: 

1. místo: EMA KROUPOVÁ,, VENDULA SNÁŠELOVÁ, 9.A
3. místo ADAM LESÁK9.C.
Reprezentovali školu i v okresním kole.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce: 

1. místo ELIŠKA VAVROUŠOVÁ,  9.D
2. místo ROMAN DULOVEC,9.C 3
3.-4. místo: AGÁTA ZLÁMALOVÁ 9.C, ANNA BADALOVÁ.9.D

Reprezentace školy v okresním kole recitace: 

úspěšně: TOBIÁŠ KROUPA, 6.A , ZUZANA TUNKLOVÁ, 6.B

PROBĚHLO ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V AJ

V úterý 14.02.2023 proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V kategorii šestých a sedmých tříd se na třetím místě umístila Natálie Zajícová ze 7.D, na druhém místě David Snášel ze 7.D a v okresním kole nás bude reprezentovat Petr Nedělka rovněž ze 7.D, který se stal vítězem této kategorie. V kategorii osmých a devátých tříd se na třetím místě umístila Kristýna Frankeová z 8.D, na druhém místě David Chrastina z 9.A a v okresním kole nás bude reprezentovat Dominik Juráček z 9.C, který se stal vítězem této kategorie. Všem zúčastněným gratulujeme! A vítezům přejeme hodně štěstí v okresním kole!

FLORBAL


Měsíc listopad patřil školním florbalovým turnajům. Opět jsme se účastnili  v kategoriích mladších i starších žáků a žákyň. 

Prvně probíhala Okrsková kola a vedli jsme si v nich skvěle:

Ve všech kategoriích to znamenalo postup do Okresního kola.

V Okresních kolech jsme se umístili následovně:

(Rajnochová L., Němcová V., Plhalová M., Vlčková B., Fuksová D., Koldová M., Navrátilová K., Hostášková E., Tichá L., Beranová M., Nováková M.)

(Holubář Š., Macháček V., Gazar B., Vilímek N., Dulovec T., Bürgl L., Oslanec R., Jányš M., Kubiš M.)

(Frankeová K., Pospíšilíková L., Pospíšilová M., Zajícová M., Nesvadbová A., Kopecká M., Valášková N., Fuksová S., Snášelová V., Trombiková J., Bulová K., Urbánková N.)

(Škuta N., Bittner F., Ondrůšek J., Vrána P., Gebauer L., Juráček D., Dulovec R., Svozil Š.)

 

Obrovského úspěchu dosáhly kategorie mladších žákyň a starších žáků, kteří vyhráli Okresní kolo a postupují do Krajského kola, které se odehraje v prvních měsících roku 2023.

 

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a postupujícím držíme palce v Krajském kole

Mgr. Michal Zimčík

 


PŘESPOLNÍ BĚH

Naše škola se zúčastnila Přespolního běhu, který se konal v areálu fotbalového hřiště Všechovic. Soutěžili jsme v kategoriích mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci. V jednotlivých kategoriích jsme se umístili následovně:

 

 Mladší žákyně díky skvělému 1. místu postoupily do Krajského kola, které se běželo v Jeseníku a díky opět skvělým výsledkům se staly 4. nejlepšími v celém Olomouckém kraji. Starším žákům bohužel chyběl kousek, aby také postoupili do dalšího kola.

Nutno podotknout, že se běželo ve velmi početné konkurenci ve všech kategoriích, a tak všechny naše reprezentanty a reprezentantky velice chválíme. 


Mgr. Michal Zimčík


V CELOSTÁTNÍM KOLE LOGICKÉ OLYMPIÁDY JSME MĚLI SVÉHO ZÁSTUPCE 

Děkujeme Tomáši Pickovi z 5.B za reprezentaci školy a blahopřejeme ke skvělému výsledku - Tomáš obsadil 45. místo ze 65 soutěžících, kteří se probojovali do celostátního kola. 

Finále proběhlo v pondělí 28. listopadu 2022 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky pod záštitou předsedkyně sněmovny Markéty Pekarové Adamové. 

(fotky:https://www.logickaolympiada.cz/)

SKVĚLÝ ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ V KRAJSKÉM KOLE LOGICKÉ OLYMPIÁDY!
V pátek 04. 11. 2022  se v Prostějově konalo krajské kolo LOGICKÉ OLYMPIÁDY, do kterého postoupilo několik našich žáků. A jak si vedli? Tomáš Picek skončil v kategorii 3.-5. třídy na skvělém 2. místě a zajistil si postup do celostátního kola! Blahopřejeme!!!
Ale i ostatní si vedli dobře, ostatně tady jsou výsledky:

Kategorie 3. - 5. třídy:
2. místo - Tomáš Picek - postup do celostátního kola
4. místo - Oliver Kozmon
26. místo - Adéla Domanská
33. místo - Zuzana Gardavská.
Do kraje postoupilo 45 soutěžících z 962 soutěžících v našem kraji. 

kategorie 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií:
12. místo - Roman Dulovec
25. místo - Hana Kolíbalová
Do kraje postoupilo 45 soutěžících z 1351 soutěžících v našem kraji.

Všem blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! A Tomášovi budeme držet pěsti v celostátním kole!

Blahopřejeme žákům naší školy (Roman Dulovec, Zuzana Gardavská, Hana Kolíbalová, Oliver Kozmon, Tomáš Picek), kteří postoupili do krajského kola LOGICKÉ OLYMPIÁDY. Všem budeme v pátek 04. 11. 2022 držet pěsti. 

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOLY V  MIMOŠKOLNÍCH ŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH

ŠKOLNÍ ROK 2022/23

BLAHOPŘEJEME NAŠIM ŽÁKŮM K VELKÝM ÚSPĚCHŮM V MIMOŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH!

BLAHOPŘEJEME RÍŠOVI A ADAMOVI OSLANCOVÝM K MISTROVSKÉMU TITULU 

Dostali jsme email od jejich tatínka a zároveň trénéra:
"O víkendu se kluci stali s dvěma kamarády z Brna, Mistry České republiky na párové čtyřce s kormidelníkem ve veslování. Závody se konaly na veslařském kanále v Račicích. Tento finálový parádní závod je zaznamenám na YouTube v čase 35:00:00 od a předávání medailí 45:10:00. Video zde: MČR žactva 2023 - 11:25-13:10 - YouTube!"
Blahopřejeme a přejeme spoustu dalších skvělých sportovních úspěchů.BLAHOPŘEJEME KATEŘINĚ NAVRÁTILOVÉ K VÍTĚZSTVÍ V TURNAJI VE FLORBALE

Ve dnech 02.06.- 04.06.2023 se Katka zúčastnila s florbalovým týmem FBC Letka  Štěpánkovice (Opava) OSTRAVA CUPU 2023, se kterým vyhrály 1. místo. ve finále holky vyhrály 4:2 a Katka dala hattrick.
Blahopřejeme, a protože Katka odchází na sportovní školu, moc děkujeme za reprezentaci školy ve všech sportovních soutežích, kterých se Katka za naši školu zúčastnila a ve kterých výrazně přispěla ke skvělým výsledkům našich týmů. A přejeme hodně dalších úspěchů ve sportu.

FANTASTICKÝ VÝSLEDEK VÍTKA PŘÍKOPY NA MEZINÁRODNÍ REGATĚ
V RYCHLOSTNÍ KANOISTICE

Vítek se zúčastnil 26.05. - 28.05.2023 mezinárodní regaty v rychlostní kanoistice v Bratislavě, kde reprezentoval Českou republiku a mateřský oddíl Kanoistika Přerov z.s. Svými výkony a ziskem 3 zlatých a 3 stříbrných přispěl
k celkově 3. místu v týmové soutěži a stal se celkovým vítězem Poháru závodníků v konkurenci 366 startujících ze šestnácti zemí.
Blahopřejeme a přejeme spoustu dalších skvělých sportovních úspěchů.

SKVĚLÝ VÝSLEDEK RICHARDA VÁNI NA MČR V PLOUTVOVÉM PLAVÁNÍ

Ríša Váňa na Mistrovství České republiky v ploutvovém plavání vybojoval ve Zlíně v pátek 26.5.2023 5x zlato, 1x stříbro a 2x bronz! Blahopřejeme a přejeme spoustu dalších skvělých sportovních úspěchů.

V neděli 23. 04. 2023 se žák naší školy Radim Mikeš z 8.D zúčastnil klání o Velkou cenu Zdeňka Ludvíka v judu. Soutěžil ve dvou kategoriích a obsadil skvělé 1. a 2. místo.

Moc gratulujeme a přejeme další skvělé sporotovní úspěchy.

Ladislav Hanák jr. jde ve šlépějích svého otce, úspěšného autocrossového závodníka, několikanásobného mistra ČR a ME Ladislava Hanáka. V roce 2022 se stal Láďa Mistrem ČR v divizi RB125 a udělal tak radost celému Alfa Racing Factory teamu i nám ve škole. Blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní výsledky!

Úspěchů v tanečních soutěžích dosahuje Samuel Šipoš, žák naší školy. Momentálně je nejlepší dítě ve street Dance-sólo v ČR. 

Naposledy získal 6. 11. 2022 v Praze 1.místo v sólu Dance Life (největší taneční soutěž ve střední Evropě) a také 1.místo v crew Dance Life, což je sestava ve skupině.

Velká gratulace!

Ve dnech 12. - 13. 11. 2022 proběhl ve sportovní hale Start Přerov 17. ročník pohárové soutěže společných skladeb, dvojic a trojic Creative Caps Cup 2022, kde poměřilo své síly z 11 oddílů moderní gymnastiky České a Slovenské republiky v deseti kategoriích 191 gymnastek. 

Naše žákyně za tým TJ Spartak Přerov v pěti kategoriích získaly: zlato Veronika Chatrná, bronz Monika Tomečková a na čtvrtém místě se umístila Kristina Jasmína Kolářová.  
Všem jim blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní úspěchy.
Podrobnosti najdete na webu TJ Spartak Přerov zde.

Těší nás i úspěch žáků naší školy, kteří jsou členy Veslařského klubu Přerov na MČR v Račicích 29. 09. - 03. 10. 2022 

Blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní výsledky!