ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOLY VE ŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH

ŠKOLNÍ ROK 2022/23

PROBĚHLO ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V AJ

V úterý 14.02.2023 proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V kategorii šestých a sedmých tříd se na třetím místě umístila Natálie Zajícová ze 7.D, na druhém místě David Snášel ze 7.D a v okresním kole nás bude reprezentovat Petr Nedělka rovněž ze 7.D, který se stal vítězem této kategorie. V kategorii osmých a devátých tříd se na třetím místě umístila Kristýna Frankeová z 8.D, na druhém místě David Chrastina z 9.A a v okresním kole nás bude reprezentovat Dominik Juráček z 9.C, který se stal vítězem této kategorie. Všem zúčastněným gratulujeme! A vítezům přejeme hodně štěstí v okresním kole!

FLORBAL


Měsíc listopad patřil školním florbalovým turnajům. Opět jsme se účastnili  v kategoriích mladších i starších žáků a žákyň. 

Prvně probíhala Okrsková kola a vedli jsme si v nich skvěle:

Ve všech kategoriích to znamenalo postup do Okresního kola.

V Okresních kolech jsme se umístili následovně:

(Rajnochová L., Němcová V., Plhalová M., Vlčková B., Fuksová D., Koldová M., Navrátilová K., Hostášková E., Tichá L., Beranová M., Nováková M.)

(Holubář Š., Macháček V., Gazar B., Vilímek N., Dulovec T., Bürgl L., Oslanec R., Jányš M., Kubiš M.)

(Frankeová K., Pospíšilíková L., Pospíšilová M., Zajícová M., Nesvadbová A., Kopecká M., Valášková N., Fuksová S., Snášelová V., Trombiková J., Bulová K., Urbánková N.)

(Škuta N., Bittner F., Ondrůšek J., Vrána P., Gebauer L., Juráček D., Dulovec R., Svozil Š.)

 

Obrovského úspěchu dosáhly kategorie mladších žákyň a starších žáků, kteří vyhráli Okresní kolo a postupují do Krajského kola, které se odehraje v prvních měsících roku 2023.

 

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a postupujícím držíme palce v Krajském kole

Mgr. Michal Zimčík

 


PŘESPOLNÍ BĚH

Naše škola se zúčastnila Přespolního běhu, který se konal v areálu fotbalového hřiště Všechovic. Soutěžili jsme v kategoriích mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci. V jednotlivých kategoriích jsme se umístili následovně:

 

 Mladší žákyně díky skvělému 1. místu postoupily do Krajského kola, které se běželo v Jeseníku a díky opět skvělým výsledkům se staly 4. nejlepšími v celém Olomouckém kraji. Starším žákům bohužel chyběl kousek, aby také postoupili do dalšího kola.

Nutno podotknout, že se běželo ve velmi početné konkurenci ve všech kategoriích, a tak všechny naše reprezentanty a reprezentantky velice chválíme. 


Mgr. Michal Zimčík


V CELOSTÁTNÍM KOLE LOGICKÉ OLYMPIÁDY JSME MĚLI SVÉHO ZÁSTUPCE 

Děkujeme Tomáši Pickovi z 5.B za reprezentaci školy a blahopřejeme ke skvělému výsledku - Tomáš obsadil 45. místo ze 65 soutěžících, kteří se probojovali do celostátního kola. 

Finále proběhlo v pondělí 28. listopadu 2022 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky pod záštitou předsedkyně sněmovny Markéty Pekarové Adamové. 

(fotky:https://www.logickaolympiada.cz/)

SKVĚLÝ ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ V KRAJSKÉM KOLE LOGICKÉ OLYMPIÁDY!
V pátek 04. 11. 2022  se v Prostějově konalo krajské kolo LOGICKÉ OLYMPIÁDY, do kterého postoupilo několik našich žáků. A jak si vedli? Tomáš Picek skončil v kategorii 3.-5. třídy na skvělém 2. místě a zajistil si postup do celostátního kola! Blahopřejeme!!!
Ale i ostatní si vedli dobře, ostatně tady jsou výsledky:

Kategorie 3. - 5. třídy:
2. místo - Tomáš Picek - postup do celostátního kola
4. místo - Oliver Kozmon
26. místo - Adéla Domanská
33. místo - Zuzana Gardavská.
Do kraje postoupilo 45 soutěžících z 962 soutěžících v našem kraji. 

kategorie 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií:
12. místo - Roman Dulovec
25. místo - Hana Kolíbalová
Do kraje postoupilo 45 soutěžících z 1351 soutěžících v našem kraji.

Všem blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! A Tomášovi budeme držet pěsti v celostátním kole!

Blahopřejeme žákům naší školy (Roman Dulovec, Zuzana Gardavská, Hana Kolíbalová, Oliver Kozmon, Tomáš Picek), kteří postoupili do krajského kola LOGICKÉ OLYMPIÁDY. Všem budeme v pátek 04. 11. 2022 držet pěsti. 

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOLY V  MIMOŠKOLNÍCH ŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH

ŠKOLNÍ ROK 2022/23

BLAHOPŘEJEME NAŠIM ŽÁKŮM K VELKÝM ÚSPĚCHŮM V MIMOŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH!

Ladislav Hanák jr. jde ve šlépějích svého otce, úspěšného autocrossového závodníka, několikanásobného mistra ČR a ME Ladislava Hanáka. V roce 2022 se stal Láďa Mistrem ČR v divizi RB125 a udělal tak radost celému Alfa Racing Factory teamu i nám ve škole. Blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní výsledky!

Úspěchů v tanečních soutěžích dosahuje Samuel Šipoš, žák naší školy. Momentálně je nejlepší dítě ve street Dance-sólo v ČR. 

Naposledy získal 6. 11. 2022 v Praze 1.místo v sólu Dance Life (největší taneční soutěž ve střední Evropě) a také 1.místo v crew Dance Life, což je sestava ve skupině.

Velká gratulace!

Ve dnech 12. - 13. 11. 2022 proběhl ve sportovní hale Start Přerov 17. ročník pohárové soutěže společných skladeb, dvojic a trojic Creative Caps Cup 2022, kde poměřilo své síly z 11 oddílů moderní gymnastiky České a Slovenské republiky v deseti kategoriích 191 gymnastek. 

Naše žákyně za tým TJ Spartak Přerov v pěti kategoriích získaly: zlato Veronika Chatrná, bronz Monika Tomečková a na čtvrtém místě se umístila Kristina Jasmína Kolářová.  
Všem jim blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní úspěchy.
Podrobnosti najdete na webu TJ Spartak Přerov zde.

Těší nás i úspěch žáků naší školy, kteří jsou členy Veslařského klubu Přerov na MČR v Račicích 29. 09. - 03. 10. 2022 

Blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní výsledky!