AKCE ŠKOLY 2023/2024

MĚLI JSME PYŽAMOVÝ DEN!

V pátek 31. května naší žáci oslavili v předstihu Den dětí - a to ve velkém stylu! Žákovský parlament vyhlásil "PYŽAMOVÝ DEN" a nejoriginálnější třídy dostaly sladkou odměnu v podobě zmrzliny. Pro porotu bylo velmi těžké určit jednoznačného vítěze, protože nejen děti, ale i jejich učitelé byly nápadití a skvělí! Po dlouhém rozhodování byla zvolena třída 2.A, 3.A, 7.C a 8.D Ostatně podívejte se sami, jak se děti "Pyžamového dne" chopily.  Moc děkujeme všem kteří se zapojili do oslavy Dne dětí a těšíme se na další společnou akci! A tady jsou fotky.

Mgr. Martina Dokládalová, Jitka Kolihová, Ing. Bc. Karolína Papežíková

FOTKY Z AKCE "JARO NA TRÁVNÍKU", ČT 02.05.2024

Vyšlo nám počasí, i když vítr byl chvílemi proti nám a našim stanovištím, ale ustáli jsme to...Děkujeme všem, kteří se k nám vypravili a doufáme, že jste prožili příjemné odpoledne a dozvěděli se i něco nového. Samozřejmě, že máme i fotky...

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT PŘIPRAVIL "DEN LÁSKY K PRÁCI"

PRVNÍ MÁJ - Lásky čas nebo Svátek práce? Naší Parlamenťáci se letos rozhodli propojit lásku s prací. Co je přeci více než v životě dělat to, co milujeme?! Členové žákovského parlamentu uspořádali 30. dubna "DEN LÁSKY K PRÁCI". Žáci i učitelé se mohli obléknout do kostýmů povolání a vyjádřit tak podporu ostatním žákům při čekání na výsledky přijímacích zkoušek. Hned ráno děti čekalo malé překvapení - a to při vstupu do školy v podobě malovaných srdíček. O velké přestávce proběhlo hromadné i skupinové focení všech zúčastněných. Jak se toho naší žáci úžasně zhostili si ostatně můžete sami prohlédnout v galerii fotografiích zde.
Mgr. Martina Dokládalová

FOTKY ZE ZÁPISU DO 1.TŘÍD, PO 08.04. - ÚT 09.04.2024

Zápis do 1.tříd pro školní rok 2024/2025 je za námi. Děkujeme všem, kteří nám projevili svou důběru a zapsali k nám svého budoucího prvňáčka. A my hlavně doufáme, že si děti svůj velký den užily a že se spolu s námi těší, že se po prázdninách uvidíme.

FOTKY Z POHÁDKOVÉHO UČENÍ 2, ČT 04.04.2024

I druhé Pohádkové učení pro předškoláky je za námi. Doufáme, že se u nás dětem líbilo, a že se uvidíme u zápisu do 1. tříd. Těšíme se na vás! 

DFS TRÁVNÍČEK - NA VELKÝ PÁTEK PROŠLI MĚSTEM HRKAČI 

Další z tradic, kterou se členové DFS Trávníček snaží znovu oživit, je průvod hrkačů městem. Letos vyrazili chlapci s hrkačkami v doprovodu dívek na svou cestu městem na Velký pátek - fotky a videa najdete tady.

FOTKY Z POHÁDKOVÉHO UČENÍ 1, ČT 21.03.2024

První Pohádkové učení pro předškoláky je za námi. Doufáme, že se u nás dětem líbilo, a že se uvidíme znovu na druhém setkání s pohádkami nebo u zápisu do 1. tříd. Těšíme se na vás! 

I LETOS DĚTI Z DFS TRÁVNÍČEK VYNESLY Z MĚSTA SMRTKU A PŘIVÍTALY JARO

Vynášení Smrtky patří k tradicím, které se členové našeho Dětského folklorního souboru Trávníček ve spolupráci FS Haná Přerov snaží znovu obnovovat. A tak již několikátým rokem vyráží do ulic města průvod krojovaných dětí s Morenou/Smrtkou, aby zima konečně odešla a mohlo přijít jaro. Letos bylo počasí jako na objednávku, a tak si akci užily nejen děti, ale i spousta přihlížejících. A tady jsou fotky - není jich zrovna málo...

MDŽ PRO KLIENTKY ALZHEIMER CENTRA V PŘEROVĚ

MDŽ PRO KLIENTKY ALZHEIMER CENTRA V PŘEROVĚ

V pátek 8. března se naši žáci rozhodli popřát klientkám z Domova Alzheimer k Mezinárodnímu dni žen. Do přípravné fáze se zapojily třídy napříč ročníky. Děti nachystaly originální přáníčka a také keramické kytičky, které slavnostně zabalily. Třída 3.A si dokonce připravila hudební vystoupení a ujala se osobního předání drobných dárečků. Společně tak v Domově strávili příjemné chvíle plné pohodové atmosféry a zpěvu. A tady jsou fotky.

9.B VYTVÁŘELA SAMIZDAT

9.B VYTVÁŘELA SAMIZDAT

9.B probírala samizdat tak trošku netradičně. Seznámili jsme se s pojmy jako jsou: DISIDENT, CHARTA 77, PRŮKLEPÁK, BONY, UHLOVÝ PAPÍR, CENZURA, BYTOVÉ DIVADLO a další. Vyzkoušeli si psaní na stroji a dokonce pašovali zakázané texty k paní ředitelce. Fotky si můžete prohlédnout tady.

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT POMÁHAL NA  SPORTOVNÍ OLYMPIÁDĚ PRO KLIENTY ALZHEIMER CENTRA V PŘEROVĚ

V pondělí 26. února 2024 se vybraní žáci Žákovského parlamentu zúčastnili Sportovní olympiády v Domově Alzheimer. Aktivně se zapojili do aktivit spojených s řízením stanovišť či přesunu klientů po společenských prostorech. Podíleli se tak nejen na získávání zážitků, ale i rozvoji motorických a psychických funkcí klientů. Velmi empaticky také navazovali komunikaci se staršími lidmi a učili se vzájemnému respektu. Společně strávené chvíle plné emocí, podpory a zdravého sportovního ducha si můžeme společně připomenout v galerii fotek zde.

Parlamenťáci

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT USPOŘÁDAL TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

Žáci ze Žákovského parlamentu uspořádali ve čtvrtek 1. února 2024 PRVNÍ ROČNÍK TURNAJE VE STOLNÍM TENISE. Zapojili se nejen žáci druhého stupně, ale i pedagogičtí pracovníci.
V kategorii 6. - 7. tříd se nejlépe umístil tým "LACHTANI" (Veronika Němcová a Ladislav Bürgl ze 7.A). V kategorii 8. - 9. tříd to byl tým "LOPATY" (Jakub Ježek a Štěpán Svozil z 9.A). Dospěláckou kategorii ovládli "SPORŤÁCI (pan učitel Hořínek a p. uč. Zimčík). Kromě samotného soutěžení se žáci zhostili i organizace, moderování, vyhlášení výsledků, fotografování či zodpovědné funkce rozhodčího. 

Děkujeme všem zúčastněným za pohodově strávené odpoledne plné fandění, napětí, vzájemné podpory, zdravého soutěžení a dobrot! Budeme se těšit zase příště, Parlamenťáci.
A samozřejmě máme i fotky.

FOTKY Z NÁVŠTĚVY ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU
V DOMOVĚ ALZHEIMER, ÚT 19.12.2023

Co je pravou podstatou Vánoc? Na tuto otázku se snažili naši žáci najít odpověď během návštěvy Domova Alzheimer v úterý 19. 12. Kromě drobných dárečků a něčeho sladkého na zub se děti rozhodly strávit nějaký čas s klienty. Nejprve se podílely na přesunu klientů do společných prostorů a následně uspořádaly vánoční besídku, během které si všichni společně zazpívali. Žáci také za seniory napsali dopis Ježíškovi. Budou pevně věřit, že po vánočních prázdninách najdou vytoužený dáreček pod školním stromečkem a dostanou tak příležitost ho klientům osobně předat. Návštěva byla plná zážitků a především emocí. Tímto bychom chtěli poděkovat nejen klientům za jejich účast, ale i personálu za jejich náročnou práci. Těšíme se na další návštěvu a nezapomeňte, že to nejcennější, co si o Vánocích můžeme dát, je SPOLEČNĚ STRÁVENÝ ČAS. Na fotky se můžete podívat tady.

FOTKY Z VYSTOUPENÍ DFS TRÁVNÍČEK "CO SE STALO, PŘIHODILO..." NA NÁM. TGM, PÁ 15.12.2023

BYL U NÁS MIKULÁŠ SE SVOU DRUŽINOU

Letos sice o den později něž obvykle, ale ani letos na naše děti Mikuláš nezapomněl.
Za fotky moc děkujeme Sabině V. z 8.B - najdete je tady.

ČERTOVSKÉ ODPOLEDNE ŠKOLNÍ DRUŽINY, ÚT 05. 12. 2023

tAni letos nechyběla oblíbená akce Školní družiny - v úterý 05. 12. 2023 se přízemí školy proměnilo v hernu plnou čerti a čertíků. Fotky si můžete prohlédnou tady.

PŘEDADVENT VE ŠKOLE - odpoledne, ČT 30. 11. 2023

A máme tu i fotky z odpoledního pokračování našeho Předadventního setkání. Děkujeme všem, kteří k nám zavítali a doufáme, že se jim líbilo všechno, co jsme si pro návštěvníky nachystali.
AKTUALIZACE 08. 12. 2023 - 3.část - fotky z stanoviště Školní družiny.

PŘEDADVENT VE ŠKOLE - dopolední aktivity, ČT 30. 11. 2023

Ve čtvrtek 30. 11. 2023 jsme se ve škole naladili na předvánoční atmosféru - celý den u nás probíhalo "Předadventní setkání". Dopoledne byly pro žáky 2. stupně připravené workshopy, do kterých se zapisovali podle svých zájmů a ve kterých pracovali ve smíšených meziročníkových skupinách. Třídy 1. stupně pak měly tematickou výuku. Celé dopoledne bylo také věnováno rozvíjení čtenářské gramotnosti, a tak jsme na naší škole přivítali několik současných autorů, se kterými se děti mohli seznámit na besedách. Děkujeme tímto Markétě Harasimové, Petře Braunové, Jiřímu Wolkeru Procházkovi a Janu Opatřilovi za zajímavé besedy a za čas, který našim žákům věnovali. Podle prvních ohlasů se žákům dopoledne líbilo, což nás těší. Ostatně, fotky mluví za vše...

OPĚT JSME MĚLI "DEN PRO TŘÍDU"

V loňském školním roce jsme vyzkoušeli novinku - Den pro třídu. A protože se tento nápad všem zalíbil, stane se z něj naše nová tradice. Letos jsme Den pro třídu naplánovali na pátek 29.09.2023. Každá třída měl svůj program - někdo jel na výlet, někdo na procházku, některé třídy byly v kině, některé měly nejrůznější aktivity. Ale bez ohledu na program si tento den užili všichni, jak aspoň doufáme. A tady jsou fotky od některých tříd:

ZÁŘÍ V DUCHU ŠKOLNÍCH VOLEB

Pozitivní ohlasy v loňském školní roce nás dovedly na myšlenku uskutečnit volby i letos. Žáci 3. - 9. ročníků se tedy na základě dobrovolnosti přihlásili jako kandidáti a z těchto dobrovolníků pak spolužáci vybrali zástupce jednotlivých tříd. Samotné volby, které se konaly 15. září, se nesly v duchu volebních lístků, plenty i volební urny. Děti tak získaly ranou zkušenost se samotnými pravidly voleb, demokratickým myšlením či přijímáním zodpovědnosti. Jak to dětem šlo? To si můžete sami prohlédnout ve fotogalerii zde. Zvolení zástupci tříd se prostřednictvím voleb stali plnohodnotnými členy ŽP a již od října se pravidelně scházíme vždy v pondělí od 7.00 hod. Schůzky jsou již v plném proudu a samotní žáci tak mají příležitost podílet se na chodu školy. Těšíme se na nové nápady od nových i ostřílených Parlamenťáků v novém školním roce!

P. uč. Dokládalová, Papežíková a Kolihová.

ADAPTAČNÍ KURZ 6. TŘÍD SE NESL V DUCHU HESLA „SPOLEČNĚ“

"Ve středu 6. září se konal pro žáky našich 6. tříd adaptační kurz. Hned o půl osmé ráno jsme se sešli před školou a SPOLEČNĚ vyrazili na procházku do Prosenic. Cesta, která vedla podél Bečvy lužními porosty Žebračky, kolem luk a polí, nám za doprovodu veselého švitoření rychle utíkala a množství ranní rosy v trávě a zesilující sluneční paprsky dávaly příslib krásného pozdně letního dne." - pokračování textu po rozkliknutí rozbalovací nabídky

Již během putování jedna z lesních pěšin poskytla suchý a široký prostor k prvním seznamovacím hrám. Po příchodu do cíle, sportovního areálu v Prosenicích, jsme po občerstvovací pauze zahájili SPOLEČNĚ aktivity s cílem poznat se vzájemně jak v rámci ročníku, tak třídního kolektivu. Děti si vyzkoušely hry na navázání kontaktů, spolupráci, vnímání se navzájem, učení se respektu k druhým, prožití radosti ze SPOLEČNĚ dosaženého cíle. 

Před námi už se ale rýsovala vidina něčeho pořádného k snědku, proto jsme se vydali na zpáteční cestu. Během ní jsme se museli popasovat s „klíšťáky“ (= rozuměj kolíčky) zákeřně se přesouvajícími mezi účastníky. A tak jsme za rekordní čas dorazili na přerovskou lagunu, kde nás už pan majitel Bašty u Dokládalů čekal s připravenými špekáčky, chlebem, hořčicí a kečupem. Naším úkolem už bylo si na připraveném ohni pouze špekáčky opéct, což se ukázalo také jako výzva. K úplnému uspokojení svých chuťových pohárků někteří ještě využili otevřené občerstvení. Za skvělý servis tímto manželům Dokládalovým moc děkujeme! 

Řádně posilněni jsme se SPOLEČNĚ přesunuli na zpevněné hřiště, kde se děti prostřednictvím stavby dřevěné věže nebo potrubí učily trpělivosti, vzájemnému naslouchání a komunikaci v třídním kolektivu. Ale to už se náš čas pomalu naplnil a my se museli vrátit ke škole, kde jsme akci ukončili. 

Následující den byl vyhrazen nejen na dotažení třídnických prací, ale také na reflexi středečního kurzu a další aktivity podporující seznámení a budování zdravých vztahů ve třídě.

SPOLEČNĚ jsme si oba dny snad všichni užili a adaptační kurz poskytl dětem i jejich pedagogům dobrý základ vzájemných vztahů, které budou následující čtyři roky rozvíjet a upevňovat. Velké poděkování patří i třídním učitelkám a asistentkám, které se všech naplánovaných aktivit zhostily za maximálního nasazení a doplnění vlastní kreativitou a pedagogickým citem.

Za organizátorky adaptačního kurzu Mgr. Kateřina Riedlová a Mgr. Martina DokládalováDĚTI Z TRÁVNÍČKU JSOU V LETOŠNÍM ŠKOLNÍM ROCE UŽ ZASE V AKCI.

V neděli 17.9.2023 členové DFS Trávníček vystoupili v rámci komponovaného pořadu: „Jaro Hané“ na Hodech v Prostějově. Fotky z akce najdete tady.

Teď už nás čekají další akce a vystoupení a také nácvik nového programu.

Připomínáme, že Trávníček je také v nabídce našich školních kroužků a scházíme se ve středu( mladší děti) a v pátek (starší děti). Krásné hanácké kroje jsou našim školním majetkem a dětem je zapůjčujeme na akce. Ještě stále máte možnost se k nám přidat...

FOTKY ZE SLAVNOSTNÍHO PŘIVÍTÁNÍ 1. TŘÍD

Na pondělí 04.09.2023 jsmesi pro naše prvňáčky nachystali slavnostní zahájení školního roku na naší školní zahradě. Doufáme, že si děti i rodiče tento důležitý okamžik užili a děti se do školy těšily, těší a těšit budou.
A tady jsou fotky.  

AKCE ŠKOLY 2022/2023

OLYMPIÁDA PRO 6. - 9. TŘÍDY, ÚT 27.06.2023

1.část (fotky od Tobíáše M.)

2.část (fotky od D.Vaculíkové)

3.část (fotky od D.Vaculíkové)

NADANÍ ŽÁCI Z 1.- 3. TŘÍD BYLI NA EXKURZI V PEVNOSTI POZNÁNÍ OLOMOUC

"S blížícím se koncem školního roku se vybraní žáci ze všech prvních, druhých a třetích ročníků vydali na výlet. V rámci rozvoje logického myšlení je v pondělí 19. 6. čekala návštěva Pevnosti poznání v Olomouci. Před samotným začátkem se s vervou pustili do vymýšlení příběhů na dané téma a zapojili tak svou fantazii již ve škole. Cestu vlakem si krátili rozehřívacím zašifrovaným vzkazem od paní učitelky a následoval samotný vzdělávací program “Tvary světa”. Děti byly rozděleny do týmů a pokoušely se rozluštit nejrůznější úlohy. Nechyběla ani expozice “Rozum v hrsti”, kde se ukrývaly nejrůznější logické hry, labyrinty či hlavolamy, ale také samotná návštěva Planetária. Závěrem se tedy ponořily do vesmírného příběhu křečka a prohloubily tak své bohaté znalosti. " Mgr. Martina Dokládalová
Fotky najdete zde.

NADANÍ ŽÁCI ZE 4. TŘÍD A 5.A BYLI NA EXKURZI V PEVNOSTI POZNÁNÍ OLOMOUC

"S blížícím se koncem školního roku se vybraní žáci ze tříd 4.A, 4.B, 4.C a 5.A vydali na výlet. V rámci rozvoje logického myšlení je v pondělí 12. 6. čekala návštěva Pevnosti poznání v Olomouci. Před samotným začátkem se s vervou pustili do vymýšlení příběhů na dané téma a zapojili tak svou fantazii již ve škole. Cestu vlakem si krátili rozehřívacím zašifrovaným vzkazem od paní učitelky a následoval samotný vzdělávací program “Tajemství šifer”. Děti byly rozděleny do týmů a pokoušely se vyluštit nejrůznější šifry za účelem otevření truhly s odměnou. Nechyběla ani expozice “Rozum v hrsti”, kde se ukrývaly nejrůznější logické hry, labyrinty či hlavolamy, ale také samotná návštěva Planetária. Závěrem se tedy ponořily do světa Vesmíru a prohloubily tak své bohaté znalosti. " Mgr. Martina Dokládalová
Fotky najdete zde.

NADANÍ ŽÁCI Z 5. TŘÍD BYLI NA EXKURZI V PEVNOSTI POZNÁNÍ OLOMOUC

"S blížícím se koncem školního roku se v úterý 30.5. vybráni žáci ze tříd 5.B, 5.C a 5.D vydali na výlet. V rámci rozvoje logického myšlení je čekala návštěva Pevnosti poznání v Olomouci. Cestu ve vlaku si krátili rozehřívacím zašifrovaným vzkazem od paní učitelky a následoval samotný vzdělávací program “Tajemství šifer”. Děti byly rozděleny do týmů a pokoušely se vyluštit nejrůznější šifry za účelem otevření truhly s odměnou. Nechyběla ani expozice “Rozum v hrsti”, kde se ukrývaly nejrůznější logické hry, labyrinty či hlavolamy, ale také samotná návštěva Planetária. Závěrem se tedy ponořily do světa Vesmíru a prohloubily tak své bohaté znalosti." Mgr. Martina Dokládalová
Fotky najdete zde.

PLES DEVÁŤÁKŮ  - PÁTEK 09.06.2023

"PLES DEVÁŤÁKŮ

Jedním slovem "NÁDHERA". Naši deváťáci se "hodili do gala" a málem jsme je ani nepoznali. Košile, smokingy, společenské šaty a u některých dam dokonce i podpatky a plesové účesy. Proběhla ukázka standardních a latinskoamerických tanců, výuka BLUES, společné hry, raut, tombola, focení ve fotokoutku, přípitek i závěrečná after party. 

Všem, kteří na ples dorazili, bych chtěla poděkovat za fajn uvolněnou atmosféru. Zvláštní poděkování patří paní Kamile Lesákové a panu Petru Orálkovi, kteří se postarali o naprosto nezapomenutelný zážitek, ukázali žákům, jak má správně vypadat společenský tanec v párech a naučili je BLUES, což ze začátku vypadalo jako jednoduchý úkol, ale opak byl pravdou.
V neposlední řadě bych chtěla poděkovat našim školním fotografům, Peťovi a Anežce ze 7. C, kteří se statečně poprali s tímto nelehkým úkolem. 

Parlamenťáckým akcím pro letošní školní rok odzvonilo. 

A co bude dál? "

Za (Ó)Travňáky Mgr. Hana Kadlecová 

NA EKOLOGICKÝCH DNECH OLOMOUC JSME PREZENTOVALI NÁŠ PROJEKT ERASMUS+:"COMPASS"

V sobotu 29. 04. 2023 se konaly již tradiční Ekologické dny Olomouc s tématem: požár/tradice a transformace v proměnách společnosti a přírody (web akce). EDO jsou největším environmentálním festivalem v České republice. Zde jsme prezentovali naši školu a program Ekoškola a také aktivity projektu Erasmus +: "Compass". Byli jsme osloveni pořadateli akce jako jediná škola v Olomouckém kraji, na což jsme moc pyšní!

V našem  školním stánku si návštěvníci mohli vyzkoušet práci s mikroskopem, hru: "Co nepatří do kompostu“, vyrobit si hudební nástroj z odpadu a prohlédnout si návrhy našich malých školních módních návrhářů na "Recyklomódu". Návštěvníkům naši nejmladší žáci zahráli na Sluňákově také ponožkové divadýlko, kde představili program: "Les ve škole a škola v lese.". Také jsme prezentovali aktivity našeho projektu: "Compass" včetně možnosti fitness testování a propojení EVVO aktivit s tělovýchovnými činnostmi.


I přes počáteční nepřízeň počasí se nám prezentace školy velice vydařila a u návštěvníků sklidila kladné ohlasy. Moc děkujeme Sofince, Verunce, Mikimu a Viktorce z Ekotýmu za reprezentaci naší školy a rodičům za pomoc!

Na fotky se můžete podívat tady.


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, ČT 27.04.2023

FOTKY Z MÓDNÍ PŘEHLÍDKY "RECYKLO MÓDA"

Den otevřených dvěří na na ší škole ve čtvrtek 27.04.2023 probíhal už
od rána. A o velké přestávce se mohli všichni žáci přijít podívat na módní přehlídku "Recyklo móda". A jaké modely se na "přehlídkovím mole"
v přízemí školy objevily? Prohlédnout si je můžete tady.

V PÁTEK 21.04.2023 JSME OSLAVILI DEN ZEMĚ !

"V pátek 21. 4. jsme se se žáky Ekotýmu a třídy 6.D navštívili přerovskou hvězdárnu,
v jejímž okolí byly nachystány aktivity. Zajímavá stanoviště připravili členové spolku Naše společná krajina z.s. pod vedení Mgr. Michala Zedka. Část žáků si prošla biokoridor, kde pozorovali nejen luční květiny, trávy, stromky a keře, ale také drobný hmyz a společně určovali, o jakou rostlinu či živočicha se jedná. Na dalším stanovišti si žáci mohli vyzkoušet ekohru Příběh koroptve a poslední skupinka se věnovala úklidu okolí. Průběžně se také žáci vystřídali v přerovské hvězdárně, kterou je proved pan Hlobil. Ten dětem dokonce připravil dalekohledy k pozorování Slunce. Závěrem krásného slunečného dne byla zastávka v areálu sběrného dvora Technických služeb města Přerova na ul. Genrála Fajtla, kde se žáci podívali jak probíhá třídění odpadu v praxi, jak funguje lis na kartony a kam se třídí například staré knihy. Areálem nás provedl milý personál sběrného dvora. Děti se tak během dne dozvěděly zase o kousínek víc, jak pečovat o naši Zemi."
                                                                  Ing. Bc. Karolína Papežíková, fotky: ©T.Macháček
Na akci ke Dni Země se vypravily i děti z 2.A a 2.B - ty prožily zábavné a poučné dopoldne na akci BIOSu na louce u Michalova - fotky z obou akcí najdete tady.

FOTKY Z VYSTOUPENÍ NAŠICH ŽÁKŮ PRO JUBILANTY V MD PŘEROV,  ÚT 11.04.2023

Patří už k dlouholeté tradici, že se školy v Přerově střídají s přípravou programu pro setkání jubilantů města Přerova. V letošním roce vyšla řada opět na naši školu. A podle reakcí jubilantů i vedení města se svého úkolu naši žáci zhostili více než dobře - fotky z akce najdete tady. A my všem, kteří se na přípravě vystoupení podíleli, moc děkujeme za reprezentaci školy.

FOTKY Z VYSTOUPENÍ DFS TRÁVNÍČEK V OBLASTNÍM A REGIONÁLNÍM KOLE SOUTĚŽE DFS !

FOTKY ZE DRUHÉHO DNE ZÁPISU DO 1. TŘÍD PRO ŠK. ROK 2023/2024  - ÚT 04.04.2023

FOTKY Z PRVNÍHO DNE ZÁPISU DO 1. TŘÍD PRO ŠK. ROK 2023/2024  - PO 03.04.2023

FOTKY Z AKCE "VYNÁŠENÍ SMRTKY"  - DFS TRÁVNÍČEK. NE 26.03.2023

V neděli 26.03.2023 prošel městem průvod našich krojovaných dětí - DFS Trávníček jako každý rok vyrazil poslat Smrtku (zimu) po vodě a přivítat jaro.
Fotek se nám sešlo spoustu...za všechny moc děkujeme.

FOTKY Z AKCE "Z POHÁDKY DO POHÁDKY" PRO PŘEDŠKOLÁKY

Na sobotu 01.04.2023 jsme pro předškoláky (a nejen pro ně) připravili putování z pohádky do pohádky kolem přerovské Laguny. Počasí si s námi zahrávalo - déšť, slunce, bláto...ale i tak se akce povedla. Děkujeme všem, kteří za námi do říše pohádek dorazili. A samozřejmě máme i fotky - prohlédnout si je můžete tady.

FOTKY Z AKCE ŽP "DEN DVOJČAT/TROJČAT/ČTYŘČAT" 

kNa páte 31. 03. 2023 jsme si připravili "Den dvojčat/trojčat/čtyřčat". Netušili jsme, jak se akce povede, ale myslíme, že měla velký úspěch. Podívejte se na fotky z akce (moc děkujeme Tobiášovi M.) - najdete je tady.
(Ó)Travňáci

FOTKY Z AKCE "PONOŽKOVÝ DEN" NA PODPORU LIDÍ
S DOWNOVÝM SYNDROMEM

V úterý 21.03.2023 to naší škole hýřilo různobarevnými ponožkami - proběhl "PONOŽKOVÝ DEN" Mottem akce Žákovského parlamentu bylo: "Obleč si na každou nožku jinou ponožku! Vyjádříš tak lidem s Downovým syndromem svou podporu. Odlišnost ponožek podporuje myšlenku, že jsou lidé RŮZNÍ." Podívejte se na fotky z akce - najdete je tady.
(Ó)Travňáci

FOTKY Z AKCE "LOGICKÉ HRY A HLAVOLAMY" PRO PŘEDŠKOLÁKY  - ČT 23.03.2023

EKOLOGICKÝ POBYT 8. tříd

EKOLOGICKÝ POBYT 8. tříd
8.A, SLUŇÁKOV, březen 2023

EKOLOGICKÝ POBYT 8. tříd
8.B, SLUŇÁKOV, březen 2023

EKOLOGICKÝ POBYT 8. tříd
8.C, SLUŇÁKOV, březen 2023

EKOLOGICKÝ POBYT 8. tříd
8.D, SLUŇÁKOV, březen 2023

"LYŽÁK BEZ SPINKÁNÍ" PRO 1. A 2. TŘÍDY, 21. - 24. 02. 2023, Hrubá Voda

V týdnu od 21. 02. 2023  jezdili naši prvňáčci a druháčci na lyžařský kurz na Hrubou Vodu, který jsme pro děti připravili ve spolupráci s lyžařskou školou Newman School. Dětem se tam moc líbilo. Věříme, že se nám podaří i v dalších letech tuto akci zorganizovat. Jak takový kurz probíhá si můžete prohlédnout na fotkách a videích.

"UDĚLEJME SI DEN HEZČÍ" - akce ŽP

V úterý 14. 2. si pro naši školu „Parlamenťáci“ připravili akci pod názvem „UDĚLEJME SI DEN HEZČ!". Žáci mohli přijít oblečeni v růžové, červené nebo bílé barvě a mimoto ještě dostat či věnovat milá slůvka nejednomu človíčkovi, svým nebo předchystaným vzkazem. Ze slov parlamenťačky Andělky: "Naše akce vyvolala různé reakce, avšak když se ozvalo:  „Na Valentýna by neměl být nikdo sám, proto ti teď milý vzkaz předám," a i když se řekla třeba i jen dvě slovíčka, potěšilo to naše srdíčka." Myslíme, že tento den, i přes pár drobných chybiček, měl velký úspěch a určitě ho někdy v budoucnu zopakujeme.

Pár fotek z přípravy i samotného "hezčího dne" najdete tady.

(Ó)Travňáci

FOTKY Z TURNAJE V PŘEHAZOVANÉ

tTurnaj v přehazované pro 6. - 9. třídy patří je další oblíbenou "tradicí" na naší škole. Tentokrát se konal ve čtvrtek 02.02.2023 a role sportovního fotoreportéra se ujal Tobiáš M. z 9.A - za skvělé fotky moc děkujeme. Prohlédnou si je můžete tady.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ PRO 7. TŘÍDY
2. turnus - 7.C + 7.D, 22.01. - 27.01.2023, Branná

PUTOVÁNÍ ZA VÁNOČNÍ HVĚZDIČKOU, ČT 15.12.2022

Ve čtvrtek 15.12.2022 jste měli možnost spolu s námi prožít adventní podvečer na naší školní zahradě. Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili a prožili předvánoční odpoledne s námi.

VYSTOUPENÍ DFS TRÁVNÍČEK NA NÁM.TGM, 16.12.2022

Po dvouleté pauze, zaviněné covidem, se letos konečně děti z našeho DFS Trávníček v pátek 16.12.2022 dočkaly vánočního vystoupení na náměstí TGM v rámci programu Vánoce v Přerově. A došlo i na společné zpívání s Dechovým souborem Haná ze ZUŠ Přerov. Po dlouhých letech bylo náměstí zasypané sněhem a opravdu vánoční. Fotky najdete tady.

FOTKY Z ČERTOVSKÉHO ODPOLEDNE ŠD

Další tradicí, bez které by to v prosinci prostě nešlo, je Čertovské odpoledne Školní družiny. A tak po té, co dopoledne projde školou MIkuláš se svým doprovodem, změní se odpoledne přízemí školy na čertovskou hernu plnou pekelných úkolů. Role fotoreportéra tentokrát připadla Tobiášovi M. z 9.A a my mu moc děkujeme za skvělé fotky. Najdete je tady.

ANI LETOS NA NÁS MIKULÁŠ NEZAPOMNĚL

Bez této tradice si už ani neumíme předvánoční čas ve škole představit - Mikuláš s anděli a čerty prostě školou projít musí... Na fotky se můžete podívat sem. A my za ně moc děkujeme Sabině V. ze 7.B, která se pro dnešní den stala "nebeským" fotoreportérem.

BAREVNÝ PODZIM VŠEMI SMYSLY" aneb "PRACUJEME, UČÍME SE A TVOŘÍME NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

Společná akce Školní družiny, Ekotýmu, Žákovského parlamentu, žáků a pedagogů školy pro rodiče s dětmi a veřejnost, ÚT 18.10.2022

DFS TRÁVNÍČEK - SAZOVICKÝ ŠÁTEČEK

V sobotu 01.10.2022 čekalo DFS Trávníček vystoupení na Sazovickém šátečku v sále obecního úřadu v Sazovicích. Fotek sice není moc, ale najdete je tady.

DFS TRÁVNÍČEK - SETKÁNÍ HANÁKŮ

Ve středu 28.09.2022 se v Náměšti na Hané konalo tradiční Setkání Hanáků. A náš DFS Trávníček byl letos poprvé po covidové pauze u toho.  Na fotky a videa se můžete podívat tady. A zde je odkaz na reportáž ČT24.

DFS TRÁVNÍČEK VYSTUPOVAL
NA OBLASTNÍCH DOŽÍNKÁCH

V sobotu 17.09.2022 se na Výstavišti Přerov konaly oblastní Dožínky a děti tam nejen vystupovaly, ale také předaly dožínkové věnce jako oslavu letošní úrody! Na fotky se můžete podívat tady.

EKOLOGICKÝ POBYT 9. tříd
9.A, Hostětín, září 2022

MERKUROVÁNÍ V 7.A

V Pracovních činnostech stavěla 7.A modely ze stavebnice Merkur.

PRVNÍ TŘÍDNÍ FOTKY NAŠICH PRVŇÁČKŮ

Naši nejmladší žáci mají za sebou první školní týdny
a také absolvovali první školní focení...

PROBĚHLY VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

Na Trávníku proběhly historicky první dvoukolové volby do Žákovského parlamentu.
První kolo se konalo dne 9. 9. 2022 – do volební místnosti přišlo volit více než 400 žáků z 24 tříd, kteří si volili svého zástupce třídy/parlamenťáka. Na základě těchto hlasů pak vybraní žáci postoupili do druhého kola.
Druhé kolo probíhalo před koordinátory parlamentu a paní ředitelkou, kde měl každý kandidát za úkol se představit ostatním a prozradit své „super schopnosti“.
Podařené volby jsou za námi a my jsme moc rádi, že zájem o parlament v naší škole roste a že se přihlásilo velké množství šikovných kandidátů. Tady jsou ostatně fotky z akce.
Těšíme se na spolupráci v letošním školním roce.
p. uč. Mrázková, Dokládalová, Kadlecová, Váverková 

FOTKY ZE SLAVNOSTNÍHO PŘIVÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ
Pondělí 05.09.2022 bylo pro naše prvňáčky velkou životní změnou - tady najdete pár fotek z jejich prvního školního dne. Doufáme, že se jim ve škole bude líbit a užijí si každý den...

AKCE ŠKOLY - ARCHÍV