KROUŽKY - FOTKY Z ČINNOSTI KROUŽKŮ 2022/2023

Parlament pro Parlament - 1. stupeň , červen 2023

Odměna pro parlamenťáky - 2. stupeň, 22.06.2023

DFS TRÁVNÍČEK VYSTUPOVAL NA PŘEHLÍDCE V DUBŇANECH

Děti z Trávníčku se v sobotu 27.5.2023 zúčastnily přehlídky folklorních souborů „V tom dubňanském hájku“ v Dubńanech u Hodonína. Mohli jsme se tak setkat s kamarády a tanečníky z jiných folklorních souborů z Moravy a o nádherné kroje a skvělá vystoupení nebyla vůbec nouze. Také jsme si v průběhu odpoledne vyzkoušeli, jak se tluče máslo, a vytvořili si hezké výrobky na památku v dílničkách! Ale to hlavní byl tanec a zpěv...a také jsme viděli soutěž mladých verbířů! Děkujeme moc rodičům za doprovod a podporu na akci!!!

Na reportáž regionální televize se můžete podívat zde. A fotky najdete na tomto odkazu.

FOTKY Z AKCE "VYNÁŠENÍ SMRTKY"  - DFS TRÁVNÍČEK. NE 26.03.2023

V neděli 26.03.2023 prošel městem průvod našich krojovaných dětí - DFS Trávníček jako každý rok vyrazil poslat Smrtku (zimu) po vodě a přivítat jaro.
Fotek se nám sešlo spoustu...za všechny moc děkujeme.

FOTKY Z AKCE ŽP "DEN DVOJČAT/TROJČAT/ČTYŘČAT" 

Na pátek 31. 03. 2023 jsme si připravili "Den dvojčat/trojčat/čtyřčat". Netušili jsme, jak se akce povede, ale myslíme, že měla velký úspěch. Podívejte se na fotky z akce (moc děkujeme Tobiášovi M.) - najdete je tady.
(Ó)Travňáci

FOTKY Z AKCE ŽP "PONOŽKOVÝ DEN" NA PODPORU LIDÍ
S DOWNOVÝM SYNDROMEM

V úterý 21.03.2023 to naší škole hýřilo různobarevnými ponožkami - proběhl "PONOŽKOVÝ DEN" Mottem akce Žákovského parlamentu bylo: "Obleč si na každou nožku jinou ponožku! Vyjádříš tak lidem s Downovým syndromem svou podporu. Odlišnost ponožek podporuje myšlenku, že jsou lidé RŮZNÍ." Podívejte se na fotky z akce - najdete je tady.
(Ó)Travňáci

TURISTICKÝ KROUŽEK 

Poznávali jsme oblíbené lázeňské městečko. Navštívili jsme muzeum Luhačovického Zálesí. Prohlédli jsme si Jurkovičovi stavby a ochutnali několik léčivých pramenů. Moc se nám líbilo i u Luhačovické přehrady.  

"UDĚLEJME SI DEN HEZČÍ" - akce ŽP

V úterý 14. 2. si pro naši školu „Parlamenťáci“ připravili akci pod názvem „UDĚLEJME SI DEN HEZČ!". Žáci mohli přijít oblečeni v růžové, červené nebo bílé barvě a mimoto ještě dostat či věnovat milá slůvka nejednomu človíčkovi, svým nebo předchystaným vzkazem. Ze slov parlamenťačky Andělky: "Naše akce vyvolala různé reakce, avšak když se ozvalo:  „Na Valentýna by neměl být nikdo sám, proto ti teď milý vzkaz předám," a i když se řekla třeba i jen dvě slovíčka, potěšilo to naše srdíčka." Myslíme, že tento den, i přes pár drobných chybiček, měl velký úspěch a určitě ho někdy v budoucnu zopakujeme.

Pár fotek z přípravy i samotného "hezčího dne" najdete tady.

(Ó)Travňáci

VÁNOČNÍ CHARITATIVNÍ AKCE ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU - pro oddělení LDN

Ani letos u nás na škole nechyběla každoroční vánoční charitativní akce. V letošním školním roce si žáci z žákovského parlamentu vybrali oddělení LDN. Hlavní myšlenkou byl úsudek, že nejen o Vánocích by neměl být nikdo osamělý a také fakt, že to nejdůležitější, co můžeme někomu dát je „čas“. Proto není překvapením, že se děti rozhodly vypravit na návštěvu za seniory osobně. Protože naši žáci nechtěli přijít úplně s prázdnou, samotné návštěvě předcházely velké přípravy v podobě pečení cukroví, nácviku vánočních koled či drobná adventní výzdoba. Nechyběla ani výroba přáníček, do jejíž tvorby se zapojili i ostatní žáci napříč nejrůznějšími ročníky. Žáci nezapomněli ani na personál, kterého si všichni nesmírně vážíme za jejich práci. Na oplátku děti odcházely z přerovské nemocnice nejen s novými zážitky a dojmy, ale také s malou pozorností v podobě dárečku. Jak se naši „Parlamenťáci“ této akce zhostili, si můžete sami prohlédnout na fotografiích.
Mgr. Martina Dokládalová

VYSTOUPENÍ DFS TRÁVNÍČEK NA NÁM.TGM, 16.12.2022

Po dvouleté pauze, zaviněné covidem, se letos konečně děti z našeho DFS Trávníček v pátek 16.12.2022 dočkaly vánočního vystoupení na náměstí TGM v rámci programu Vánoce v Přerově. A došlo i na společné zpívání s Dechovým souborem Haná ze ZUŠ Přerov. Po dlouhých letech bylo náměstí zasypané sněhem a opravdu vánoční. Fotky najdete tady.

ROBOTIKA A PROGRAMOVÁNÍ I + II - listopad 2022

ROBOTIKA A PROGRAMOVÁNÍ I + II - listopad 2022

KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ - listopad 2022
Stavíme v kroužku ( kdo si hraje nezlobí)

ŠIKOVNÉ RUČIČKY (VČELIČKY) - listopad 2022
Panáčci z vlny- Šikovné ručučky

ŠIKOVNÉ RUČIČKY (VČELIČKY)  - listopad 2022
Broučci - Šikovné ručučky

ŠIKOVNÉ RUČIČKY (VČELIČKY)  - listopad 2022
Po roce jsme se  opět vrátili k oblíbené činnosti dětí, malování na kamínky a přidali navic malování na kaštany.

ROBOTIKA A PROGRAMOVÁNÍ I + II - říjen 2022

ŠIKOVNÉ RUČIČKY (VČELIČKY) - říjen 2022
V Šikovných ručičkách jsme tvořili oblíbené pavoučky z kaštanů a vlny a také vyrobili duchy z papírových kelímků. 

ŠIKOVNÉ RUČIČKY (VČELIČKY) - říjen 2022
V Šikovných ručičkách jsme tvořili halloweenské pavouky a skládali obrázky z kaštanů.

EKOTÝM - SETKÁNÍ S EKOTÝMEM Z LITOVLE, ÚT 18.10. 2022

   V úterý 18. 10. 2022 proběhlo v učebně přírodopisu setkání Ekotýmů ze ZŠTrávník 27 a ZŠ Jungmanova Litovel.  Schůzka byla zaměřena kromě společného sdílení zkušeností Ekotýmů na kompostování a vytváření minimálního odpadu.
  Žáci společně s paní učitelkou pro Ekotýmáky z Litovle přichystali různé vzorky materiálů, které do kompostu patří, ale i nepatří, a z těchto vzorků vytvářeli i makrofotografie. Makrofotografie mohli vytvořit díky novému zařízení učebny, v němž každý žák má k dispozici tablet s možností připojit elektronický mikroskop, kterým lze fotit, ale i nahrávat videa. Žáci se pak pokoušeli odhadnout, co na makrofotografii je zobrazeno a zda je vhodné to na kompost uložit či nikoli.
  Na toto téma navázala paní Borůvková s besedou na téma Zero Waste.
  Odpoledne pak Ekotým provedl své hosty po školní zahradě, kterou pak žáci připravovali na akci pro rodiče a veřejnost "BAREVNÝ PODZIM VŠEMI SMYSLY" aneb "PRACUJEME, UČÍME SE A TVOŘÍME NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ". 

DFS TRÁVNÍČEK - SAZOVICKÝ ŠÁTEČEK

V sobotu 01.10.2022 čekalo DFS Trávníček vystoupení na Sazovickém šátečku v sále obecního úřadu v Sazovicích. Fotek sice není moc, ale najdete je tady.

DFS TRÁVNÍČEK - SETKÁNÍ HANÁKŮ

Ve středu 28.09.2022 se v Náměšti na Hané konalo tradiční Setkání Hanáků. A náš DFS Trávníček byl letos poprvé po covidové pauze u toho.  Na fotky a videa se můžete podívat tady. A zde je odkaz na reportáž ČT24.

5.B - TURISTICKÝ KROUŽEK 

Dne 2. 10. 2022  navštívil turistický kroužek pod vedením paní učitelky Sedlákové a Skácelové Kutnou Horu. Prohlédli jsme si České muzeum stříbra, kde jsme měli možnost poznat středověký důl, chrám sv. Barbory, Vlašský dům a rodný dům J. K. Tyla... 

DFS TRÁVNÍČEK - OBLASTNÍ DOŽÍNKY

V sobotu 17.09.2022 se na Výstavišti Přerov konaly oblastní Dožínky a děti tam nejen vystupovaly, ale také předaly dožínkové věnce jako oslavu letošní úrody! Na fotky se můžete podívat tady.

KROUŽKY - FOTKY Z ČINNOSTI KROUŽKŮ 2021/2022

4.B - TURISTICKÝ KROUŽEK
Velehrad, 30.04.2022

"ŠIKOVNÉ RUČIČKY"- duben 2022

DFS TRÁVNÍČEK - "VYNÁŠENÍ SMRTKY", NE 03.04.2022

4.B - TURISTICKÝ KROUŽEK
Štramberk, 26.03.2022

OTAKU  - Kroužek japonštiny

VČELIČKY - březen 2022
ŠIKOVNÉ RUČIČKY - Tvoříme srdíčka a ozdoby ze slaného těsta.

VČELIČKY - březen 2022
ŠIKOVNÉ RUČIČKY - Pleteme záložky z papírových proužků.

OTAKU  - Kroužek japonštiny

RANNÍ JÓGA PRO DĚTI

VČELIČKY - únor 2022
Šikovné ručičky

EKOTÝM - únor 2022
Přikrmujeme ptáky v zimě.

VČELIČKY - únor 2022
Šikovné ručičky

4.B - TURISTICKÝ KROUŽEK
Olympijský festival Brno, 12.02.2022

VČELIČKY - leden 2021
Šikovné ručičky 

4.B - TURISTICKÝ KROUŽEK
Helfštýn, leden 2022

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT - prosinec 2021
Přáníčka pro důchodce 

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT - 21. 12. 2021
Perníčky pro zdravotníky 

VČELIČKY - prosinec 2021
Šikovné ručičky 

4.B - TURISTICKÝ KROUŽEK
Tesák - Hostýn, prosinec 2021

4.B - TURISTICKÝ KROUŽEK
"Po stopách lovců mamutů", 02.10.2021

VČELIČKY - listopad 2021
Šikovné ručičky 

4.B - TURISTICKÝ KROUŽEK
"Pevnost poznání, Olomouc", 27.11.2021
článek v Přerovském deníku

VČELIČKY - říjen 2021
Šikovné ručičky...