MÁME NOVÉ ODBORNÉ UČEBNY - PODÍVEJTE SE, JAK SE POVEDLY

Během července a srpna proběhla ve škole další velká rekonstrukce, financovaná Magistrátem města Přerova - proběhla výměna páteřní sítě, máme nové serverovny, nově vybavené dva kabinety, ale hlavně máme zrekonstruované a nově vybavené čtyři učebny - dvě počítačové učebny, učebnu zeměpisu a přírodopisu.
Všechny učebny jsme vizuálně propojili limetkově zelenou barvou, která je doplněná o barvy, které používáme i zde na webu. Počítačová učebna pro 2.stupeň je doplněná antracitovou a nachovou, učebna přirodopisu petrolejovou, počítačová učebna pro 1. stupeň světle modrou a zeměpis modro-šedou barvou.
Všechny učebny jsou vybaveny dotykovou interaktivní tabulí, vizualizérem a dalšími přístroji pro moderní výuku.
Dětem i vyučujícím se v učebnách líbí, a za to jsme rádi.

AKTUALIZACE WEBU - 03:12.2022

Aktualizace 03.12.2022:
ŠKOLNÍ DRUŽINA - FOTKY

Aktualizace 03.12.2022:
KROUŽKY - FOTKY

ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘIPRAVUJE TRADIČNÍ ČERTOVSKÉ ODPOLEDNE

Jako každý rok i letos připravuje Školní družina pro děti zábavné "Čertovské odpoledne".
A dopoledne prý možná přijde do školy i Mikuláš...říkal Žákovský parlament.

V CELOSTÁTNÍM KOLE LOGICKÉ OLYMPIÁDY JSME MĚLI SVÉHO ZÁSTUPCE

Děkujeme Tomáši Pickovi z 5.B za reprezentaci školy a blahopřejeme ke skvělému výsledku - Tomáš obsadil 45. místo ze 65 soutěžících, kteří se probojovali do celostátního kola.

Finále proběhlo v pondělí 28. listopadu 2022 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky pod záštitou předsedkyně sněmovny Markéty Pekarové Adamové.

(fotky:https://www.logickaolympiada.cz/)

MÁME TU DALŠÍ BLAHOPŘÁNÍ K VELKÉMU ÚSPĚCHU V MIMOŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH!

Úspěchy v tanečních soutěžích dosahuje Samuel Šipoš, žák naší školy. Momentálně je nejlepší dítě ve street Dance-sólo v ČR.

Naposledy získal 6. 11. 2022 v Praze 1.místo v sólu Dance Life (největší taneční soutěž ve střední Evropě) a také 1.místo v crew Dance Life, což je sestava ve skupině.

Velká gratulace!

VÁNOCE JSOU
ZA DVEŘMI... I V NAŠÍ ŠKOLE

Protože vánoční svátky se blíží, začínáme s předvánoční výzdobou školy. Jako první se v prostoru "mezidveří" objevil stromeček, který nám poskytl zřizovatel školy, a který nazdobily děti ze Školní družiny. Snad se vám líbí...

BLAHOPŘEJEME NAŠIM ŽÁKYNÍM, KTERÉ USPĚLY V MIMOŠKOLNÍ SPORTOVNÍ SOUTĚŽI

Ve dnech 12. - 13. 11. 2022 proběhl ve sportovní hale Start Přerov 17. ročník pohárové soutěže společných skladeb, dvojic a trojic Creative Caps Cup 2022, kde poměřilo své síly z 11 oddílů moderní gymnastiky České a Slovenské republiky v deseti kategoriích 191 gymnastek.

Naše žákyně za tým TJ Spartak Přerov v pěti kategoriích získaly: zlato Veronika Chatrná, bronz Monika Tomečková a na čtvrtém místě se umístila Kristina Jasmína Kolářová.
Všem jim blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní úspěchy.

Podrobnosti najdete na webu TJ Spartak Přerov zde.

SKVĚLÝ ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ
V KRAJSKÉM KOLE LOGICKÉ OLYMPIÁDY!

V pátek 04. 11. 2022 se v Prostějově konalo krajské kolo LOGICKÉ OLYMPIÁDY, do kterého postoupilo několik našich žáků. A jak si vedli? Tomáš Picek skončil v kategorii 3.-5. třídy na skvělém 2. místě a zajistil si postup do celostátního kola! Blahopřejeme!!!
Ale i ostatní si vedli dobře, ostatně tady jsou výsledky:

Kategorie 3. - 5. třídy:
2. místo - Tomáš Picek - postup do celostátního kola
4. místo - Oliver Kozmon
26. místo - Adéla Domanská
33. místo - Zuzana Gardavská.
Do kraje postoupilo 45 soutěžících z 962 soutěžících v našem kraji.

kategorie 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií:
12. místo - Roman Dulovec
25. místo - Hana Kolíbalová
Do kraje postoupilo 45 soutěžících z 1351 soutěžících v našem kraji.

Všem blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! A Tomášovi budeme držet pěsti v celostátním kole!

AKTUALIZACE WEBU:

Aktualizace 26.10.2022:
KROUŽKY - FOTKY

Aktualizace 26.10.2022:
ŠKOLNÍ DRUŽINA - FOTKY

Aktualizace 26.10.2022:
AKCE TŘÍD

EKOTÝM - SETKÁNÍ S EKOTÝMEM Z LITOVLE, ÚT 18.10. 2022

V úterý 18. 10. 2022 proběhlo v učebně přírodopisu setkání Ekotýmů ze ZŠTrávník 27 a ZŠ Jungmanova Litovel. Schůzka byla zaměřena kromě společného sdílení zkušeností Ekotýmů na kompostování a vytváření minimálního odpadu.
Žáci společně s paní učitelkou pro Ekotýmáky z Litovle přichystali různé vzorky materiálů, které do kompostu patří, ale i nepatří, a z těchto vzorků vytvářeli i makrofotografie. Makrofotografie mohli vytvořit díky novému zařízení učebny, v němž každý žák má k dispozici tablet s možností připojit elektronický mikroskop, kterým lze fotit, ale i nahrávat videa. Žáci se pak pokoušeli odhadnout, co na makrofotografii je zobrazeno a zda je vhodné to na kompost uložit či nikoli.
Na toto téma navázala paní Borůvková s besedou na téma Zero Waste.
Odpoledne pak Ekotým provedl své hosty po školní zahradě, kterou pak žáci připravovali na akci pro rodiče a veřejnost "BAREVNÝ PODZIM VŠEMI SMYSLY" aneb "PRACUJEME, UČÍME SE A TVOŘÍME NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ".

BLAHOPŘEJEME NAŠIM ŽÁKŮM, KTEŘÍ USPĚLI VE ŠKOLNÍCH I MIMOŠKOLNÍCH SOUTĚŽÍCH

Blahopřejeme žákům naší školy (Roman Dulovec, Zuzana Gardavská, Hana Kolíbalová, Oliver Kozmon, Tomáš Picek), kteří postoupili do krajského kola LOGICKÉ OLYMPIÁDY. Všem budeme v pátek 04. 11. 2022 držet pěsti.

Těší nás i úspěch žáků naší školy, kteří jsou členy Veslařského klubu Přerov na MČR v Račicích 29. 09. - 03. 10. 2022

  • Matyáš Dvořák (5.D) získal 2. místo ve veslování na skifu.

  • Adam Oslanec (9.C) vybojoval stříbrnou medaili na osmě s kamarády z Přerova a holkami z Třeboně.

Blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní výsledky!

"BAREVNÝ PODZIM VŠEMI SMYSLY" aneb "PRACUJEME, UČÍME SE A TVOŘÍME NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

Společná akce Školní družiny, Ekotýmu, Žákovského parlamentu, žáků a pedagogů školy pro rodiče s dětmi a veřejnost, ÚT 18.10.2022

Děkujeme všem, kteří si dnes s námi přišli užít slunečné podzimní odpoledne na naší Přírodní školní zahradě. Doufáme, že se Vám u nás líbilo a že jste se i něco zajímavého dozvěděli. A i ten kompostér se podařilo postavit...

Sběr starého papíru ve školních zařízeních pro školní rok 2022 – 2023
pro školní rok 2022/23 Technické služby města Přerova, Na Hrázi 17, Přerov opět vyhlásili sběr starého papíru. Sběr papíru ve složení noviny, časopisy, kancelářský papír, staré knihy atd. probíhá v období od 1. 10. 2022 do 31. 5. 2023.

Sběrový papír mohou žáci případně rodiče odevzdávat na sběrném dvoře, provozovaném kupujícím, a to na ulici Na Hrázi 17. Kupující si vyhrazuje právo odmítnout převzít tento sběrový papír, pokud nebude odpovídat podmínkám dle kupní smlouvy.

PŘEHLED ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ PRO ŠK. ROK 2022/23
Aktuální přehled kroužků v tomto školním roce najdete zde.

Povinností žáků a zákonných zástupců je pravidelně sledovat informace, které škola poskytuje prostřednictvím elektronické žákovské knížky, webových stránek školy (popřípadě stránek třídy) nebo písemných sdělení např. v Deníku žáka.

AKTUALIZACE WEBU:

Aktualizace 08.10.2022:
ŠKOLNÍ DRUŽINA - FOTKY

Aktualizace 08.10.2022:
AKCE TŘÍD

Aktualizace 08.10.2022:
KROUŽKY - FOTKY

DFS TRÁVNÍČEK - SAZOVICKÝ ŠÁTEČEK

V sobotu 01.10.2022 čekalo DFS Trávníček vystoupení na Sazovickém šátečku v sále obecního úřadu v Sazovicích. Fotek sice není moc, ale najdete je tady.

DFS TRÁVNÍČEK - SETKÁNÍ HANÁKŮ

Ve středu 28.09.2022 se v Náměšti na Hané konalo tradiční Setkání Hanáků. A náš DFS Trávníček byl letos poprvé po covidové pauze u toho. Na fotky a videa se můžete podívat tady. A zde je odkaz na reportáž ČT24.

ŠKOLNÍ HŘIŠTĚ UKONČILO PROVOZ!!!

Na hřiště platí ZÁKAZ VSTUPU!

DFS TRÁVNÍČEK - OBLASTNÍ DOŽÍNKY

V sobotu 17.09.2022 se na Výstavišti Přerov konaly oblastní Dožínky a děti tam nejen vystupovaly, ale také předaly dožínkové věnce jako oslavu letošní úrody! Na fotky se můžete podívat tady.

EKOLOGICKÝ POBYT 9. tříd
9.A, Hostětín, září 2022

MERKUROVÁNÍ V 7.A

V Pracovních činnostech stavěla 7.A modely ze stavebnice Merkur.

PRVNÍ TŘÍDNÍ FOTKY NAŠICH PRVŇÁČKŮ

Naši nejmladší žáci mají za sebou první školní týdny
a také absolvovali první školní focení...

PROBĚHLY VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

Na Trávníku proběhly historicky první dvoukolové volby do Žákovského parlamentu.
První kolo se konalo dne 9. 9. 2022 – do volební místnosti přišlo volit více než 400 žáků z 24 tříd, kteří si volili svého zástupce třídy/parlamenťáka. Na základě těchto hlasů pak vybraní žáci postoupili do druhého kola.
Druhé kolo probíhalo před koordinátory parlamentu a paní ředitelkou, kde měl každý kandidát za úkol se představit ostatním a prozradit své „super schopnosti“.
Podařené volby jsou za námi a my jsme moc rádi, že zájem o parlament v naší škole roste a že se přihlásilo velké množství šikovných kandidátů.
Tady jsou ostatně fotky z akce.
Těšíme se na spolupráci v letošním školním roce.
p. uč. Mrázková, Dokládalová, Kadlecová, Váverková

FOTKY ZE SLAVNOSTNÍHO PŘIVÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ
Pondělí 05.09.2022 bylo pro naše prvňáčky velkou životní změnou - tady najdete pár fotek z jejich prvního školního dne. Doufáme, že se jim ve škole bude líbit a užijí si každý den...

SEZNAMY POMŮCEK PRO ŠK. ROK 2022/23
seznamy pomůcek pro jednotlivé ročníky

DŮLEŽITÁ INFORMACE K TÉMATU POMŮCEK PRO ŠK. ROK 2022/23
Z hygienických důvodů jsme do seznamu pomůcek pro všechny ročníky přidali sluchátka k PC.
S
luchátka v označeném sáčku (tzn. s příjmením dítěte) musí mít buď klasický 3,5”jack nebo USB (nesmí být bezdrátová), neměla by být cenově příliš drahá a objemná, budou zůstávat ve škole v učebně VT v krabici příslušné třídy. Mohou to být např. sluchátka do uší (tzv. pecky), sluchátka nemusí mít mikrofon.
Sluchátka budou žáci používat při práci s výukovými programy. Pokud si svá sluchátka poškodí, zajistí rodiče co nejrychleji nová.

OBHÁJILI JSME TITUL EKOŠKOLA - JIŽ PO ČTVRTÉ - A TO DÍKY EKOTÝMU!

Na Staroměstské radnici v monumentálním Brožíkově sále si převzaly desítky dětí a učitelů vlajku symbolizující, že jejich škola patří mezi jádro mezinárodních Ekoškol. Byli u toho i členové našeho Ekotýmu, kteří převzali již ČTVRTOU vlajku Ekoškoly. Ta první visí na naší škole už od roku 2012 - ano, je to ta zelená vlajka, o které si někteří myslí, že je to vlajka školy...:-)
Ekotýmu k úspěšnému obhájení titulu moc blahopřejeme a děkujeme za jejich tvrdou práci a reprezentaci školy na veřejnosti. A věříme, že si výlet do Prahy na slavnostní předání vlajky a ceritifkátu užili.

VYZNÁNÍ ŽÁKOVSKÉMU PARLAMENTU:

"Červen, každému učiteli i žákovi se orosí čelo. Už je tady zase konec školního roku, uzavírání známek, nekonečné dotazy na to, jak si známku ještě vylepšit, poslední písemky a stoupající únava. Na druhou stranu jsou za rohem blížící se prázdniny a konečně doba odpočinku. Nejednomu z nás učitelů se promítá rekapitulace celého školního roku.

Já se letos, stejně jako každý rok, vracím zpět ke všem povedeným i méně vydařeným okamžikům v letošním školním roce. Vzpomínám, jak jsem v září seděla v kabinetu a zoufala si, jak vůbec letošní školní rok po covidové pauze zvládnu. Výuka, doučování, kroužky, akce. Rozjede se vůbec letos parlament, budou žáci mít zájem o dění ve škole? A ejhle. Školní rok utekl jak voda a já můžu se slzou v oku říct: "JO, LETOS SE TO VÁŽNĚ VŠECHNO POVEDLO." Na naší škole se letošní školní rok vážně děly VELKÉ věci.

Parlamenťáci plní elánu, nadšení, odhodlání a chuti vylepšit školu, uspořádat velké množství akcí nejen pro žáky, ale i pro učitele, rodiče a širokou veřejnost nás vtáhli do dění školy natolik, že jsme se nestihli ani zastavit. Nejenom, že upekli perníčky pro zdravotníky, zvládli nachystat Masopust i s průvodem, Den bez aktovek, EkoPu (projektový den ve spojení Parlamentu a Ekotýmu), pomáhat při WOW! Na Trávníku, zápisu do 1. tříd, vytvořit školní knihovničku a uspořádat Ples pro deváťáky, strávili nespočet hodin malováním Stromu poznání ve 2. patře školy. Oni zvládli také propojit celou školu a všem ukázat, že být parlamenťákem je vážně výhra, protože kdo z žáků může beztrestně pomalovat zeď ve škole, kdo může vznášet dotazy a připomínky k paní ředitelce a odměnit se pizzou místo vyučování?

Letošní parlamenťáci tohle všechno zvládli a myslím si, že kdyby prázdniny neklepaly na dveře, dokázali by toho ještě mnohem víc.

Proč ale tento článek vlastně píšu? Chtěla bych jeho prostřednictvím poděkovat všem parlamenťákům naší školy nejen za to, co všechno zvládli, ale hlavně za to, jak bezvadná parta byli a jak skvěle celou školu spojili. OBROVSKÉ DÍKY patří našim parlamenťákům deváťákům za velký kus práce nejen se stromem, ale i za motivaci a ukázání správného směru mladším kamarádům.

Byli jste vážně skvělá parta.

Díky Vám všem se těším na další školní rok.

Vaše "úča" Kadlecová"

ROZVÍJÍME LOGICKÉ MYŠLENÍ DĚTÍ

Již několikátým rokem se na naší škole intenzivněji věnujeme práci s nadanými dětmi. Děje se tak převážně prostřednictvím speciální pedagožky, která si je vytahuje z běžných hodin a provádí výuku v menších vybraných skupinkách. Některé děti jsou totiž v určitých oblastech akcelerované a opakování učiva se pro ně může stávat nudou. V rámci těchto speciálních hodin si děti rozvíjí například logické myšlení, získávají nové vědomosti či dovednosti, čímž se podporuje aktivní zájem o vzdělávání.

SPOLUPRACUJEME S MASARYKOVOU UNIVERZITOU V BRNĚ

V loňském školním roce jsme začali spolupracovat s Masarykovou univerzitou v Brně, která se v rámci projektu zabývá identifikací a rozvojem nadaných dětí a to hned v první třídě. Mezi dětmi nastupující do povinné školní docházky jsou totiž velké rozdíly. Vyvstává pak potřeba tyto děti dále rozvíjet, aby mohli individuálně pokračovat v získávání nového učiva a zbytečně se tak nebrzdil jejich další případný rozvoj. U současných prvňáčků již proběhla diagnostika, která probíhala velmi hravou a pro děti zábavnou formou prostřednictvím tabletů. Stejně jako loňský školní rok se po vyhotovení výsledků vrháme do metodické výuky nadaných dětí nad rámec běžné výuky.

Projekt eTwinning na naší škole:

Od školního roku 2013/14 jsme zapojeni do programu eTwinning. Je to společenství evropských škol. Je to platforma, přes kterou mohou učitelé z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. Aktivita eTwinning podporuje spolupráci škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií. Lze ji charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě a více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku.

Podrobnosti o projektu eTwinning:

2019 - 2020 2017 - 2018 2016 - 2017 2016 2015 - 2016 2014 - 2015 2013 - 2014