Zveme Vás na akci "WOW! na Trávníku"

Ekotým, Žákovský parlament (Ó)Travňáci a zaměstnanci ZŠ PŘEROV, Trávník 27 ve spolupráci se SPŠ pořádají
WOW! na Trávníku „Společně si pojďme hrát, učit se a sportovat ... aneb Ekoškola zvesela“
Kdy: 2. 6. 2022 od 15,00 do 18,00 hodin
Kde: školní zahrada a školní hřiště
Na co se můžete těšit? Podrobnosti o akci najdete zde.
Přijďte - bude to zábava! Těšíme se na Vás!

Informace k zápisu ukrajinských dětí do první třídy - ZDE

OCHRANA ČLOVĚKA ZA MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ - ST 18.05.2022

V rámci projektu Ochrana člověka za mimořádných událostí zhlédly děti 1. - 5. ročníku ukázku práce hasičů při vyprošťování osob z havarovaného automobilu po dopravní nehodě. Na fotky se můžete podívat zde.

OCHRANA ČLOVĚKA ZA MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ - ÚT 17.05.2022

V rámci projektu Ochrana člověka za mimořádných událostí zhlédly děti 1. - 5. ročníku ukázku práce policejního psovoda se psem.
Na fotky se můžete podívat zde.

PROJEKT eTWINNING - ONLINE SETKÁNÍ S PARTNERY Z LITVY

Moc se nám líbilo online setkání s našimi tureckými kamarády. Proto jsme uskutečnili setkání s naším dalším projektovým partnerem v eTwinnigu. Tentokrát proběhlo s dětmi z Litvy, které však byly trochu starší než naše děti, což ale vůbec nevadilo…Na video se můžete podívat zde.
Mgr. Jitka Štukavcová stukavcova-zstravnik.webnode.cz/etwinning/

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Turnaj ve vybíjené - okrskové a okresní kolo.

Holky a kluci 4. a 5. tříd 10. 5. 2022 reprezentovali naši školu v turnaji přerovských škol ve vybíjené. Všichni hráli výborně a rozhodly až vzájemné zápasy, Kluci skončili na 4. místě. Děvčata vybojovala 1. místo a postup do okresního kola, kde 17.6. skončila o prsa na krásném 2. místě. Školu v okresním kole reprezentovala tato děvčata: Vlčková, Spalová, Hrabalová, Němcová, Rajnochová, Andrlová, Plhalová, Stískalová, Zapletalová, Nguyenová, Dluhošová.
Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Hana Logajová

Carousel imageCarousel imageCarousel image

MC Donalds Cup - postup do okresního kola

Naši žáci prvního stupně reprezentovali na školním fotbalovém turnaji MC Donalds Cup. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií na mladší 1.- 3. třídy a starší 4.-5. třídy. V mladší kategorii se naše škola dostala do Okresního kola, kde obsadila krásné 3. místo. Ve starší kategorii jsme se umístili na 3. místě v Okrskovém kole.
Za mladší kategorii reprezentovali: Hübner, Čtvrtníček, Doležel J., Kolda, Hradílek, Janoušek, Maláska, Pokorný J., Štraus, Tesař
Za starší kategorii reprezentovali: Pluháček, Hilbert, Kropáč, Pokorný J., Kožuch, Mikšík, Špalek M., Berger, Saouchi, Budková, Metelka D., Metelka J.
Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Mgr. Michal Zimčík

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Pohár rozhlasu - postup do krajského kola

Žáci a žákyně druhého stupně se zúčastnili atletických závodů Poháru rozhlasu pro základní školy. Byli rozděleni do čtyř věkových kategorií - mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně a starší žáci. Závodilo se v disciplínách 60m sprint, vytrvalostní běh. hod míčkem/vrh koulí, skok daleký, skok vysoký, štafeta. V jednotlivých kategoriích v konkurenci 9 škol jsme se umístili následovně:
Mladší žačky - 3. místo (Schejbalová, Berhauerová, Klouparová, Chatrná, Navrátilová, Skřipcová, Gregovská, Wertheimerová, Valdová, Němčáková)
Mladší žáci - 5. místo (Svozil, Vičar, Špalek, Váleček, Janča, Mikeš, Večeřa)
Starší žákyně - 1. místo (Bürglová, Kroupová, Machalíková, Peterková Linda, Peterková Lucie, Kopecká, Korejzová, Chodníčková)
Starší žáci - 4. místo (Škuta, Čevela, Vičar, Kapustka Jakub, Kapustka Matěj, Příkopa, Smékal)
Výtečné individuální i týmové výkony ve všech kategoriích podtrhl postup starších žákyň do Krajského kola konaného v Olomouci, kde žákyně budou bojovat o postup do republikového finále.
Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci škol
Mgr. Michal Zimčík

AKTUALIZACE WEBU:

Aktualizace 17.05.2022:
AKCE TŘÍD

Aktualizace 17.05.2022:
KROUŽKY - FOTKY

Aktualizace 17.05.2022:
O ŠKOLE (Rozvíjíme, Nabízíme)

ŠKOLNÍ HŘIŠTĚ V PONDĚLÍ 16.05.2022 ZAHAJUJE PROVOZ

OCHRANA ČLOVĚKA ZA MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ - ČT 12.05.2022

Téma Ochrana člověka za mimořádných událostí na naší škole prolíná mnoha aktivitami a předměty, ale také se mu věnujeme na tematických akcích. Jednou z nich bylo i soutěžní dopoledne pro žáky 7. tříd a přednášky pro 4. - 9. třídy, připravené ve spolupráci s Armádou ČR. Na fotky se můžete podívat zde.

AKTUALIZACE WEBU:
30.04.2022

FOTKY z akce Školní družiny "REJ ČARODĚJŮ A ČARODĚJNIC" - PÁ 29.04.2022

Tolik čarodějnic a čarodějů pohromadě, kolik jich bylo k vidění na naší školní zahradě, hned tak neuvidíte. Největší zájem byl, jak jinak, o služby Salonu šerednosti. Ale v nabídce byla i spousta dalších zajímavých činností, včetně letu na koštěti. :-) Ostatně, můžete se sami přesvědčit na fotkách.

FOTKY z akce ŠD pro rodiče s dětmi "DEN ZEMĚ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ" - ST 27.04.2022

Den Země oslavila naše Školní družina sice o pár dní později, ale o to zábavněji - akcí pro rodiče a děti na naší Přírodní školní zahradě. Počasí sice nebylo ještě moc jarní, ale zajímavé aktivity (a nějaké to zdravé občerstvení) všechny zahřály... Děkujeme všem, kteří si přišli užít trochu zábavy a něco zajímavého se i dozvědět.
A máme, samozřejmě, i spoustu fotek...

"TRÁVNÍK TANČÍ" + ZELENÝ DEN, únor 2022 - 21.04.2022
Reportáž z taneční akce najdete na webu Televize Přerov v Přerovských aktualitách. A na našem webu se můžete podívat na fotky z nácviku a samotného tančení - fotky jsou zde.

DEN ZEMĚ - BIOS, ČT 21.04.2022
Ve čtvrtek 21.04.2022 vyrazily některé třídy na akci BIOSu ke Dni Země - fotky od Tobiáše M. najdete zde.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

HUDEBNÍ CHVILKA NA CHODBĚ
13.04.2022 - chodba ve 2. patře

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

PČR: Nástrahy sociálních sítí - beseda
12.04 - 13.04.2022 - 7. třídy

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

"S country tanci do stodoly"
07.04.2022 - 1. - 5. třídy

FOTKY Z TRADIČNÍHO "VYNÁŠENÍ SMRTKY" - DFS TRÁVNÍČEK, NE 03.04.2022

"Smrt plave po vodě, nové léto k nám jede..."
I když podle počasí to tak zatím nevypadá, ale snad se dětem z našeho Dětského folklorního souboru Trávníček podařilo léto přivolat. Na to, jak takové vynášení Smrtky (zimy) a vítání jara vypadá, se můžete podívat na fotkách. Snad se všem, kteří se k našim dětem cestou přidali a sledovali, jak Smrtka končí v Bečvě, tato folklorní tradice líbila...

VÝSLEDKY OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

V únoru letošního roku se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce.

V kategorii 6. a 7. tříd se na 1. místě umístil Jan Ježík ze 7. D, na 2. místě Karolína Olivová ze 7. B a na 3. místě Mariana Vohrabalová ze 7. B. Jan Ježík nás reprezentoval v okresním kole, kde se umístil na krásném 5.místě.

V kategorii 8. a 9. tříd se na 1. místě umístili Anna Petrovská z 9. B a Marie Geryková z 8. C, na 2. místě Dalibor Nezhyba z 9. C a na 3. místě Matyáš Ceh z 9. C. Anička Petrovská nás reprezentovala v okresním kole, kde se umístila na medailovém 3. místě. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za předvedené znalosti a schopnosti a Honzovi a Aničce děkujeme na úspěšnou reprezentaci naší školy.

DRUŽINKOVÝ INSPIROMAT - nové úkoly!

Na nové nápady a výzvy, nejen na jarní prázdniny, se můžete těšit
již v pátek 11. 03. 2022.

https://druzinkovy-inspiromat.webnode.cz/

Carousel imageCarousel image

ROZVÍJÍME LOGICKÉ MYŠLENÍ DĚTÍ

Již několikátým rokem se na naší škole intenzivněji věnujeme práci s nadanými dětmi. Děje se tak převážně prostřednictvím speciální pedagožky, která si je vytahuje z běžných hodin a provádí výuku v menších vybraných skupinkách. Některé děti jsou totiž v určitých oblastech akcelerované a opakování učiva se pro ně může stávat nudou. V rámci těchto speciálních hodin si děti rozvíjí například logické myšlení, získávají nové vědomosti či dovednosti, čímž se podporuje aktivní zájem o vzdělávání.

Carousel imageCarousel image

SPOLUPRACUJEME S MASARYKOVOU UNIVERZITOU V BRNĚ

V loňském školním roce jsme začali spolupracovat s Masarykovou univerzitou v Brně, která se v rámci projektu zabývá identifikací a rozvojem nadaných dětí a to hned v první třídě. Mezi dětmi nastupující do povinné školní docházky jsou totiž velké rozdíly. Vyvstává pak potřeba tyto děti dále rozvíjet, aby mohli individuálně pokračovat v získávání nového učiva a zbytečně se tak nebrzdil jejich další případný rozvoj. U současných prvňáčků již proběhla diagnostika, která probíhala velmi hravou a pro děti zábavnou formou prostřednictvím tabletů. Stejně jako loňský školní rok se po vyhotovení výsledků vrháme do metodické výuky nadaných dětí nad rámec běžné výuky.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Projekt eTwinning na naší škole:

Od školního roku 2013/14 jsme zapojeni do programu eTwinning. Je to společenství evropských škol. Je to platforma, přes kterou mohou učitelé z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. Aktivita eTwinning podporuje spolupráci škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií. Lze ji charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě a více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku.

Podrobnosti o projektu eTwinning:

2019 - 2020 2017 - 2018 2016 - 2017 2016 2015 - 2016 2014 - 2015 2013 - 2014

SBĚR STARÉHO PAPÍRU - SOUTĚŽ TECHNICKÝCH SLUŽEB MĚSTA PŘEROVA

Technické služby města Přerova vyhlásily opět soutěž ve sběru starého papíru – noviny, časopisy, kancelářský papír, aj. Nesmí obsahovat kartony, voskový papír, hygienický a znečištěný papír, či jiné příměsi.

Sběrový papír mohou žáci odevzdávat ve sběrném dvoře v ulici Na Hrázi 17 od 1. 10. 2021 do 29. 5. 2022. Při odevzdání obdrží žák doklad, na kterém bude uvedena škola, třída, množství a datum odevzdání. Toto potvrzení odevzdá ve škole třídní učitelce nebo paní učitelce Ševčíkové.

Povinností žáků a zákonných zástupců je pravidelně sledovat informace, které škola poskytuje prostřednictvím elektronické žákovské knížky, webových stránek školy (popřípadě stránek třídy) nebo písemných sdělení např. v Deníku žáka.