ROZVÍJÍME ÚCTU K TRADICÍM

FOLKLORNÍ SOUBOR DFS TRÁVNÍČEK

Možná už jste si všimli, že se u nás v posledních letech při akcích školy a různých příležitostech, nejen v naší škole,  objevují  děti v hanáckých krojích. Jsou to členové  našeho dětského hanáckého tanečního souboru „ Trávníček “, který na naší škole pracuje od roku 2005. Cílem našeho souboru je připomenout, interpretovat  a přispět svou měrou k zachování  kulturních  tradic našeho města a regionu Haná. Vždyť nemálo z nás o folklórních tradicích  našeho regionu téměř nic nevědělo.

Více o historii i aktuální činnosti Trávníčku najdete na jeho webu zde.

FOTKY Z AKCE "VYNÁŠENÍ SMRTKY"  - DFS TRÁVNÍČEK. NE 26.03.2023

V neděli 26.03.2023 prošel městem průvod našich krojovaných dětí - DFS Trávníček jako každý rok vyrazil poslat Smrtku (zimu) po vodě a přivítat jaro.
Fotek se nám sešlo spoustu...za všechny moc děkujeme.

VYSTOUPENÍ DFS TRÁVNÍČEK NA NÁM.TGM, 16.12.2022

Po dvouleté pauze, zaviněné covidem, se letos konečně děti z našeho DFS Trávníček v pátek 16.12.2022 dočkaly vánočního vystoupení na náměstí TGM v rámci programu Vánoce v Přerově. A došlo i na společné zpívání s Dechovým souborem Haná ze ZUŠ Přerov. Po dlouhých letech bylo náměstí zasypané sněhem a opravdu vánoční. Fotky najdete tady.

DFS TRÁVNÍČEK - SAZOVICKÝ ŠÁTEČEK

V sobotu 01.10.2022 čekalo DFS Trávníček vystoupení na Sazovickém šátečku v sále obecního úřadu v Sazovicích. Fotek sice není moc, ale najdete je tady.

DFS TRÁVNÍČEK - SETKÁNÍ HANÁKŮ

Ve středu 28.09.2022 se v Náměšti na Hané konalo tradiční Setkání Hanáků. A náš DFS Trávníček byl letos poprvé po covidové pauze u toho.  Na fotky a videa se můžete podívat tady. A zde je odkaz na reportáž ČT24.

DFS TRÁVNÍČEK - OBLASTNÍ DOŽÍNKY

V sobotu 17.09.2022 se na Výstavišti Přerov konaly oblastní Dožínky a děti tam nejen vystupovaly, ale také předaly dožínkové věnce jako oslavu letošní úrody! Na fotky se můžete podívat tady.

DFS TRÁVNÍČEK - FOTOGALERIE NA eu.zonerama.com