ROZVÍJÍME HUDEBNÍ CÍTĚNÍ

FOLKLORNÍ SOUBOR DFS TRÁVNÍČEK

Možná už jste si všimli, že se u nás v posledních letech při akcích školy a různých příležitostech, nejen v naší škole, objevují děti v hanáckých krojích. Jsou to členové našeho dětského hanáckého tanečního souboru „ Trávníček “, který na naší škole pracuje od roku 2005. Cílem našeho souboru je připomenout, interpretovat a přispět svou měrou k zachování kulturních tradic našeho města a regionu Haná. Vždyť nemálo z nás o folklórních tradicích našeho regionu téměř nic nevědělo.

Více o historii i aktuální činnosti Trávníčku najdete na jeho webu zde.

FOTKY Z TRADIČNÍHO "VYNÁŠENÍ SMRTKY" - DFS TRÁVNÍČEK, NE 03.04.2022

"Smrt plave po vodě, nové léto k nám jede..."
I když podle počasí to tak zatím nevypadá, ale snad se dětem z našeho Dětského folklorního souboru Trávníček podařilo léto přivolat. Na to, jak takové vynášení Smrtky (zimy) a vítání jara vypadá, se můžete podívat na fotkách. Snad se všem, kteří se k našim dětem cestou přidali a sledovali, jak Smrtka končí v Bečvě, tato folklorní tradice líbila...

"HUDEBNÍ ČAS"

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

HUDEBNÍ CHVILKA NA CHODBĚ
13.04.2022 - chodba ve 2. patře

5.C

Hra na zvonkohry

VÁNOČNÍ HUDEBNÍ CHVILKA, 21.12.2021
Video z vystoupení 5.C a DFS Trávníček.

PŘEDVÁNOČNÍ MUZICÍROVÁNÍ

Rýsuje se nám nová tradice - Předvánoční muzicírování. To první proběhlo 21.12.2021 v prostorách 1. patra školy.
Děti z 5.C a a DFS Trávníček si připravily krátké vánoční vystoupení a navodily tak sváteční atmosféru... Někteří se přidali také ke společnému zpěvu a připomněli si tak nadcházející sváteční dny.

NETRADIČNÍ HUDEBNÍ NÁSTROJE

Spojením ekologie a hudby je výroba netradičních hudebních nástrojů z recyklovatelného odpadu - a následné hudební vystoupení.